معاون وزیر راه و شهرسازی از آرامش بازار مصالح ساختمانی تاپایان سال خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی سیاست‌های جدیدی را در تجهیز منابع برای متقاضیان خرید مسکن پیگیری می کند، زیرا معتقد است مسکن وارد اقتصاد کلان شده و در اقتصاد تاثیر گذار است.

ابوالفضل صومعلو در گفتگو با مهر در خصوص قیمت ساخت مسکن در شهر تهران، اظهار داشت: قیمتی که ما برای مسکن ویژه برآورد کردیم در حد ۵۶۰ هزار تومان بود اما با برآورد فهرست بها شاید بیشتر از این رقم باشد.

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده متاثر از نرخ مصالح ساختمانی است، گفت: در ۶ ماهه امسال قیمت آهن به طور متوسط ۲ هزار تومان بوده است به طوری‌که در فروردین و اردیبهشت ۲ هزار تومان، در خرداد ۲۲۰۰ تومان، در تیر ۲۱۰۰ تومان و در شهریور هم همان ۲ هزار تومان باقیمانده است که نشان می دهد بازار نهاده های تولید با یک آرامش قیمتی همراه است.

معاون وزیر راه و شهرسای با اشاره به اینکه رصد بازار مصالح ساخمانی در سراسر کشور حاکی از رشد قیمت‌ها در ۶ ماهه تخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل است، افزود: هر چند که نرخ رشد ماهانه حاکی از ثبات در بازار است اما به دلیل اثرات تورم انتظار کاهش در قیمت تمام شده اندک است.

صومعلو تصریح کرد: در واقع مصالح ساختمانی در ۶ ماه ابتدای امسال کمتر از ۱۰۰ تومان تغییر داشته است بنابراین تا پایان سال رشد قیمتی فزاینده ای در بازار مصالح ساختمانی بوجود نمی یاید.

وی در خصوص سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی در بازار مسکن، اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی معتقد است به دلیل اینکه رئیس جمهور در خدمت مقام معظم رهبری تعهد کردند تا تعهدات دولت قبل را انجام دهند؛ بنابراین تمامی طرح‌های قبلی از جمله مسکن مهر به پایان می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اما معتقدند که بخش مسکن وارد اقتصاد کلان شده است و تاثیراتی در اقتصاد کشور دارد، بنابراین در تجهیز منابع سیاست های جدیدی را اعلام خواهند کرد که فعلا مشخص نشده و در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

صومعلو با بیان اینکه به همین جهت برای پیگیری طرح‌های مسکن مهر و حل مشکلات پروژه مجری ویژه و قائم مقام وزیر تعیین شده است، گفت: در عین حال وزیر به دنبال سیاست‌های جدید است تا علاوه بر اینکه مشکل مسکن افراد نیازمند حل شود، تجهیز منابع جدیدی برای پاسخگویی به متقاضیان بخش مسکن هم انجام گیرد.