باید نشست و دید که آیا تیم دیپلماسی کشورمان از این نامه می تواند بهترین استفاده را ببرد یا در عین بزرگواری از کنار این نامه به راحتی می گذرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ یک گروه ۴۷ نفری از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا در یک نامه سرگشاده به ایران هشدار دادند که هرگونه توافق هسته‌ای که با دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا به امضا درآید بعد از پایان دوران ریاست‌جمهوری اوباما معتبر نیست و ادامه نخواهد داشت.
نگاشته شدن این نامه بیش از آنکه پیامی باشد برای تهران ، پیام صریحی به دولت دموکرات اوباما است.

روزنه 166 | دانلود فیلم

پیامی که حاوی بروز اختلافهای جدی در میان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه است. اختلاف هایی که می تواند مبنایی باشد بر پیروزی هر کدام از نامزدهای مورد حمایت دو حزب در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا.
گرچه این نوع رفتار از سوی جمهوری خواهان بار اول نیست و درست در پنج سال پیش هیچ کدام از نمایندگان این حزب به طرح بیمه سلامت اوباما رای ندادند و اینبار نیز این نامه می تواند بیانگر نوعی جبهه بندی حزب جمهوری خواه باشد برای انتخابات سال آینده آمریکا و بیش از آنکه حقوقی باشد سیاسی است و می تواند ضربه ای باشد بر اعتبار دیگر کشورهای مذاکره کننده. به عبارت بهتر این نامه ارزش و جایگاهی برای دیگر اعضای مذاکره کننده از سه کشور اروپایی و چین و روسیه قایل نیست و نوعی وتو برای آمریکا قایل شده که می تواند با قلدری توافقنامه را زیر پا بگذارد.
از این رو شبکه سلطنتی بی بی سی نیز در صدد است تا با زیر سوال بردن موارد حقوقی این نامه، آن را بی اعتبار سازد.چرا که تایید این نامه می تواند ضربه ای باشد بر تصمیمات 5 کشور دیگر و بی اعتبار دانستن 5 قدرت دیگر جهان.اوباما نیز سعی دارد این نامه را بی اساس بداند.
اما نگاشتن این نامه می تواند اهرم فشاری از سوی ایران باشد بر آمریکا و سایر کشورهای مذاکره کننده.تیم مذاکره کننده بهترین زمان را در اخیتار دارد تا با نشان دادن بی صداقتی و عدم همراهی تمامی حاکمیت آمریکا، سایر کشورهای مذاکره کننده را تحت فشار قرار دهد تا در صورت توافق نهایی تصمیمات، جلوی هر نوع تفسیر به رای که قابلیت تغییر داشته باشد را بگیرد.
باید نشست و دید که آیا تیم دیپلماسی کشورمان از این نامه می تواند بهترین استفاده را ببرد یا در عین بزرگواری از کنار این نامه به راحتی می گذرد.(+)

"Our President, analytical news site"