معاون اول رییس‌جمهور از فشارها و تحریم‌های دشمنان به عنوان فرصتی برای تکیه بر توان داخلی یاد کرد و گفت: در سال ۹۱ با همت و خودباوری متخصصین و دانشمندان کشور موفقیت‌های فراوان و پیشرفت‌های بزرگی در عرصه‌های مختلف حاصل شد .

محمدرضا رحیمی ظهر امروز(شنبه) در دیدار عیدانه کارکنان حوزه معاون اول رییس جمهور ضمن تبریک و شادباش سال نو، از تلاش‌ها و زحمات یک سال گذشته کارکنان تقدیر و تشکر کرد و گفت: بی تردید اگر گام مثبتی برداشته می‌شود، با همکاری و همدلی و تلاش بی وقفه شما عزیزان است.

معاون اول رییس‌جمهور در ادامه سال 91 را سالی سخت برای دولت ارزیابی کرد و افزود: در سال گذشته از یک سو هجمه های فراوانی علیه دولت شکل گرفت و از سوی دیگر تحریم‌ها مشکلاتی را بوجود آورد که دولت با یاری خداوند توانست سختی‌ها را پشت سر گذاشته و مشکلات را ساماندهی کند.

رحیمی ادامه داد: دولت در سال 91 تلاش کرد هرچه در توان دارد برای خدمتگزاری بیشتر به مردم بکارگیرد و این رویکرد با قدرت و جدیت تا پایان دولت دهم نیز ادامه خواهد داشت.

معاون اول رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» خاطر نشان کرد: حماسه در لغت به معنای به نمایش گذاشتن دلاوری و شجاعت است و همه باید برای تحقق این شعار تلاش کنیم و برای ارتقاء جایگاه سیاسی و اقتصادی کشور بکوشیم .

رحیمی همچنین خدمت به مردم را فرصتی بزرگ برشمرد و افزود: قرار گرفتن در جایگاه خدمتگزاری توفیق بزرگی است که نصیب هرکس نمی‌شود و امیدواریم شخصی که در انتخابات آینده به عنوان رییس جمهور انتخاب می‌شود، فردی شایسته و لایق باشد و بتواند روند خدمتگزاری را با قدرت بیشتر ادامه دهد.