رییس جمهور با تاكید بر اینكه زنده بودن اندیشه آرمانی و انقلابی در ایران همه دنیا را متحول می كند، تصریح كرد: زنده نگه داشتن فضای آرمانی در تمام بخش های جامعه مسوولیت همه آحاد ملت ایران به خصوص جوانان و دانشجویان است.

 

دكتر محمود احمدی نژاد دوشنبه شب در دیدار صمیمی با جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران ، جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران را نقطه امید همه ملت های جهان معرفی كرد و اظهار داشت: باید اندیشه های آرمانی را با شدت و سرعت بیشتری در فضای جهانی منتشر كرد.

رییس جمهور با بیان اینكه به فضل الهی امروز موجی قدرتمند و عظیم بساط استكبار در جهان را برچیده می كند گفت: همه تحولاتی كه امروز در جهان اتفاق می افتد به نفع آرمان های ملت ایران و

در راستای تحقق هدف نهایی در جریان است.

 

دكتر احمدی نژاد با اشاره به هم سطح تلقی كردن ایران و آمریكا از سوی سیاستمداران غربی و جهان در مهمترین مسائل بین المللی، اظهار داشت: اقتدار ایجاد شده در جمهوری اسلامی ایران اقتدار صالح و در خدمت صلح ، رفاه و تعالی جامعه بشری است.

دكتر احمدی نژاد به سخنان گوهر بار و راهبردی امام خمینی (ره) اشاره و خاطر نشان كرد:«تا ظلم است مبارزه است و تا مبارزه هست ما هستیم» و بهترین روش برای رفع تهدید تحت فشار قرار دادن كانون تهدید است.

 

دكتر احمدی نژاد هولوكاست و رژیم صهیونیستی را محور وحدت دنیای غرب در برابر بشریت برشمرد و اظهار داشت: دنیای غرب همه مقدسات ، پیامبران و حتی خدا را كنار گذاشته اند و برای انسجام جبهه باطل خود، هولوكاست و اندیشه صهیونیسم را تنها امر قدسی معرفی كردند.

 

رییس جمهور با تشریح روند برگزاری اجلاس ضد نژاد پرستی دوربان 2 در ژنو تاكید كرد: همه مستكبرین برنامه ریزی كرده بودند تا در اجلاس دوربان 2 در ژنو مصوبه مهم و دستاورد ملت ها مبنی بر نژاد پرست بودن رژیم صهیونیستی و صهیونیست ها را حذف و تعریف جدیدی از نژاد پرستی ارائه كنند اما با لطف و عنایت الهی جمهوری اسلامی ایران ، تمام توطئه ها و نقشه های شوم استكبار جهانی و صهیونیست ها را خنثی كرد.

دكتر احمدی نژاد با تاكید بر اینكه باید همواره نقطه نهایی و افق حركت را درست ترسیم كرد، گفت: امكان ندارد كشوری بدون تعاملات جهانی و تاثیر گذاری در امور بین المللی پیشرفت كند.

رییس جمهور حركت در مسیر اصلاح را ماموریت هر فرد مسلمان و مومن دانست و خاطر نشان كرد: حاكمیت ارزش های انسانی و برپایی عدالت آرزو و هدف هر مسلمانی است.

 

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه دموكراسی لیبرال دو پایه اصلی دخالت و حضور مردم و ارزش های انسانی را نابود می كند، تاكید كرد: باید دنبال نظام مردمی با مولفه های اسلامی و ایجاد نظام مردمی باشیم زیرا در نظام مردمی همه مسوول هستند.

 

رییس جمهور با تاكید بر اینكه باید برای ورود به اقیانوس جامعه آماده بود، اظهار داشت: نخستین كار برای رسیدن به خدا، شناخت خدا و سپس شناخت توانمندی ها و ویژگی های انسان به عنوان خلیفه الله است.

دكتر احمدی نژاد انسان كامل را حلقه وصل انسان با خدا معرفی كرد و گفت: برای شناخت همه ارزشها و استعدادهای انسان و شناخت همه صفات الهی باید انسان كامل یعنی امام را شناخت. زیرا انسان كامل تجلی اسماء و صفات الهی است.

 

رییس جمهور با بیان اینكه حقیقت امام گمشده بشریت از ابتدا تا امروز است، تاكید كرد: نقطه تمركز شیطان، غافل كردن انسانها از امام است و از سوی دیگر همه پیامبران آمده اند تا انسان را نیز با مفهوم و هدف امام آشنا كنند.

دكتر احمدی نژاد با تاكید براینكه هیچ حقیقتی در عالم بالاتر از امام نیست، گفت: ماموریت ما در عالم رسیدن به خدا و برپایی جامعه سعادتمند برای متجلی شدن اسماء الهی است.

رییس جمهور با تاكید بر اینكه همه كارها باید برای خدا باشد، تصریح كرد: اگر كار برای خدا باشد مفهوم تصمیم گیری و مسوولیت عوض می شود.

دكتر احمدی نژاد با اشاره به اینكه اساس مشكلات عالم این است كه كارها برای خدا نیست، گفت: كاری كه برای خدا باشد عین پیروزی است و كسی كه برای خدا كار می كند حتی اگر قطعه قطعه شود پیروز است.

 

در ابتدای این دیدار دكتر شیخ الاسلامی رییس دفتر رییس جمهور ضمن خوشامدگویی به دانشجویان اظهار داشت: از زمان برگشت رییس جمهور محترم از اجلاس دوربان 2 بسیاری از دانشجویان درخواست ملاقات با ایشان و تشكر و قدردانی از مواضع رییس جمهور محترم را در ژنو داشتند كه به علت فشردگی برنامه ها این دیدار تا این زمان انجام نشد.