العربیه، دویچه‌وله، بی‌بی‌سی و صدای آمریکا امروز را در سکوت خبری گذرانده و تا ساعت‌ها در برابر تجمعات عظیم مردمی علیه آمریکا خبری منتشر نکرده‌اند.

با وجود آنکه گردهمایی عظیم مردم، دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی در سراسر کشور به مناسبت روز 13آبان و گرامیداشت روز تسخیر لانه جاسوسی برگزار شد، رسانه‌های بیگانه این اتفاق عظیم را سانسور کردند.

 

این اتفاق د رحالی روی می‌دهد که بعضی اخبار داخل کشور با فاصله چند دقیقه روی خروجی این سایت‌ها قرار می‌گیرد.

 

ناگفته پیداست که بزودی دستورات جدید از اتاق فکر مشترک به این سایت‌ها رسیده و مطابق معمول اخبار حاشیه‌ای و خطوط انحرافی خبر پیرامون حماسه روز 13آبان مردم ایران، در صدر اخبار این رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

 

 

العربیه ترجیح داد اخبار روز گذشته خود را بدون تغیر در صفحه نخست خود باقی بگذارد.

 

 

دویچه وله خبرگزاری دولتی آلمان که همواره مواضع تندی علیه ملت ایران می‌گیرد و اخیراً نیز کشور مورد جاسوسی آمریکا قرار گرفته، به‌شکلی عجیب در سکوت فرور فته و از تجمعات عظیم مردمی سخنی به میان نیاورد.

 

 

بی‌بی‌سی فارسی اما بهانه بهتری داشت. رسانه ملکه انگلیس اخبار لحظه به لحظه محاکمه مرسی را پوشش داد و احتمالاً یادش رفت که روز 13آبان، ملت ایران یکپارچه شعار «مرگ بر آمریکا» را بر زبان آورد.

 

 

البته جالب‌ترین واکنش را صدای آمریکا از خود نشان داد. سایت این خبرگزاری شیوه سکوت محض را مانند سایر رسانه های بیگانه در پیش گرفت و فریاد بلند شعار «مرگ بر آمریکا» را نادیده گرفت.