در حالی که شایعاتی درباره فیلتر شدن سایت دکتر احمدی نژاد مطرح شده است، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، با رد این شایعات، مشکل را به میزبان این سایت مرتبط دانست.

عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفت‌وگو با تسنیم درباره دلایل از دسترس خارج شدن سایت شخصی محمود احمدی‌نژاد اظهار داشت: بررسی‌هایی در این زمینه انجام دادیم که نشان داد از ناحیه کمیته فیلترینگ هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با بیان اینکه از دسترس خارج شدن این سایت می‌تواند به دو علت باشد، گفت: یا شخص آقای احمدی‌نژاد از میزبان سایت خواسته که سایت را پایین بیاورند یا اینکه از ناحیه میزبان سایت مشکلی به وجود آمده و به‌دلیل این مشکل فنی سایت از دسترس خارج شده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه به‌هرطریق این موضوع مربوط به میزبان سایت است، ادامه داد: هیچ سابقه‌ای چه به‌لحاظ فنی و چه به‌لحاظ مسائل دیگر در بخش فیلترینگ در خصوص انسداد یا از دسترس خارج کردن این سایت وجود ندارد.

سایت شخصی محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان، طی چند روز گذشته، از دسترس خارج شده و هنوز علت آن به‌صورت رسمی اعلام نشده است. این اتفاق در حالی رخ داده که در 12 مرداد ماه و بلافاصله پس از پایان مراسم تنفیذ حسن روحانی، پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران به‌نشانی president.ir ظاهر و محتوای جدید به خود گرفت و تمامی اخبار و تصاویر و اطلاعات هشت‌ساله‌ دوره‌ نهم و دهم ریاست‌جمهوری از روی آن حذف شد.

پس از این، اعلام شد که تمامی اطلاعات دوره 8 ساله ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد روی سایت شخصی احمدی‌نژاد به‌نشانی ahmadinejad.ir بارگذاری شده است اما به‌تازگی این سایت نیز از دسترس خارج شده است.
هنوز دلیل در دسترس نبودن وب‌سایت شخصی احمدی‌نژاد مشخص نشده است.

بر اساس اطلاعات مؤسسه دانشهای بنیادین که دامنه‌های آی‌آر را ثبت می‌کند، اطلاعات آدرس اینترنتی ahmadinejad.ir به‌نام مهدی احمدی‌نژاد، فرزند آقای احمدی‌نژاد و در آدرس «ایران ــ تهران ــ خیابان پاستور ــ نهاد ریاست جمهوری» ثبت شده است»، در حالی که هفته‌ گذشته او از پاستور اسباب‌کشی و به نارمک عزیمت کرد.