"مارتین شولتس" رئیس آلمانی پارلمان اروپا در برابر نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی با یک انتقاد کوچک مورد هجمه قرار گرفت. برخی از نمایندگان پارلمان صهیونیست ها به عنوان اعتراض صحن پارلمان را ترک کردند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از جام نیوز، رئیس پارلمان اروپا تنها به دلیل یک انتقاد کوچک از رژیم صهیونیستی، تحت فشار شدیدی قرار گرفته است. وی به دلیل آن که گفته است مصرف آب صهیونیست ها چهار برابر فلسطینی هاست، با این فشارها مواجه شده است.
به نوشته سایت دویچه وله(dw.de) مارتین شولتس از حزب سوسیال دمکرات آلمان که ریاست پارلمان اروپا را برعهده دارد، در آغاز سخنرانی خود در روز چهارشنبه (۱۲ فوریه) در برابر نمایندگان [رژیم اشغالگر]اسرائيل در پارلمان گفت، او آگاه است که ایراد سخنرانی در چنین محلی آن هم به زبان آلمانی امری بدیهی نیست.
وی در سخنرانی خود همچنین تصریح کرد که فلسطینیان هم می‌خواهند "در صلح زندگی کنند و آزادی حرکت نامحدود داشته باشند"، امری که از آنان در باریکه غزه سلب شده است.
هنگامی که رئیس پارلمان اروپا در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت که در آغاز این هفته به هنگام دیدار او از رام‌الله جوانی فلسطینی از او پرسیده است چرا یک اسرائيلی روزانه می‌تواند چهار برابر یک فلسطینی آب مصرف کند، در پارلمان اسرائيل همهمه اعتراضی برخاست.
با اینکه شولتس تصریح کرد که شخصا این آمار را بررسی نکرده و پرسید "آیا این آمار درست است یا نه؟"، یکی از نمایندگان پارلمان اسرائيل به نام موتی یوگف فریاد زد: «شما باید شرم کنید. شما از کسی پشتیبانی می‌کنید که علیه یهودیان تحریک می‌کند».
در پی آن بانگ اعتراضی، موتی یوگف و هم حزبی او نفتالی بنت که به فراکسیون حزب مذهبی "خانه یهودی" تعلق دارند و جزو جناح راست کابینه نتانیاهو به‌شمار می‌روند، به همراه کل نمایندگان این حزب در پارلمان، صحن مجلس را ترک کردند.
نفتالی بنت، رئیس حزب یاد شده بعدا در فیسبوک خود نوشت: «من هیچ موعظه اخلاقی کاذبی را در کنست بر ضد اسرائيل تحمل نمی‌کنم. به‌ویژه اگر به زبان آلمانی باشد.»
یک همکار نزدیک بنت به خبرگزاری فرانسه گفته است که برای رئیس حزب "خانه یهودی" مهم است روشن شود که او به دلیل انتقاد از سیاست اسرائیل صحن پارلمان را ترک نکرده است، زیرا این کار امری مشروع است، حتی اگر او با نظرات شولتس کاملا مخالف باشد.
به گفته‌ی این مقام [رژیم صهیونیستی]اسرائیلی، بنت به دلیل دو اظهارنظر کاملا دروغ شولتس صحن پارلمان را ترک کرده است: یکی این‌که شولتس ارقام مربوط به مصرف آب را نادرست بیان کرده است و دیگر این‌که رئیس پارلمان اروپا به محدودیت‌ها در باریکه غزه اشاره کرده بدون آن‌که به حملات موشکی بی‌وقفه از این منطقه به خاک اسرائيل اشاره‌ای بکند.
برخلاف بنت و همفکران او، اسحاق هرتسوگ از حزب کارگر اسرائيل در رادیوی دولتی اسرائیل از رفتار فراکسیون حزب "خانه یهودی" انتقاد کرد و آن را شرم‌آور و رسوایی‌برانگیز خواند. وی گفت: «ما مارتین شولتس را به عنوان یکی از مدافعان موضع اسرائيل حتی در پارلمان اروپا می‌شناسیم».
به گزارش سازمان امور انسانی سازمان ملل (OCHA)، اسرائیلی‌ها در شهرک‌های یهودی‌نشین روزانه بطور متوسط ۳۰۰ لیتر آب مصرف می‌کنند. این رقم در مورد مصرف فلسطینیان روزانه ۷۰ لیتر است. این ارقام در گزارش سازمان یادشده در مارس ۲۰۱۲ قید شده است.
واکنش نتانیاهو
جنجال در پارلمان اسرائیل، واکنش بنیامین نتانیاهو را نیز در پی داشت. نخست وزیر اسرائیل مارتین شولتس را در ماجرای منازعه خاورمیانه به داشتن نگاهی یک‌جانبه متهم کرد.
نتانیاهو روز چهارشنبه در اورشلیم گفت که شولتس تهدیدی را که اسرائيل با آن روبروست کم‌اهمیت جلوه می‌دهد و مانند بسیاری دیگر از اروپایی‌ها درکی گزینشی دارد.
انتقاد از شولتس به سیاستمداران اسرائیل محدود نبود. آلکساندر گراف لامبسدورف، نماینده حزب لیبرال آلمان در پارلمان اروپا، سخنرانی شولتس را ناموفق خواند و او را به "فیلی در مغازه چینی‌فروشی" تشبیه کرد.
المار بروک نماینده حزب دمکرات مسیحی آلمان در پارلمان اروپا نیز به خبرگزاری فرانسه گفت، اگر شولتس به حملات موشکی حماس به خاک اسرائیل[رژیم اشغالگر قدس] در سخنرانی خود اشاره نکرده باشد، مرتکب اشتباه شده است.
نکته جالب آن است که صهیونیست ها خاک فلسطین را به بهانه کشته شدن یهودیان توسط آلمانی ها، اشغال کرده اند. اکنون برخی نمایندگان آلمان به جای آن که بخشی از خاک خود را در اختیار یهودیان قرار دهند، حماس را به دلیل دفاع از سرزمین خود محکوم می کنند و حتی تحمل یک انتقاد کوچک از اشغالگری صهیونیست ها را ندارند. کشورهای غربی همهنوز به این سؤال جواب نداده اند که "اگر آلمانی ها به یهودیان ظلم کرده اند چرا صهیونیست ها باید فلسطین را غصب کنند؟ و چرا در اروپا جایی به آن ها نمی دهند؟"