سپاه به مبارزان منطقه آموخته که چگونه فکر کنند تا از دل آن کاری ترین ایده ها برای ضربه زدن به پیکره استکبار بیرون بیاید. این بزرگترین سلاح ممکن است و هر زمان آمریکایی ها راز بازگشت اسلام سیاسی به منطقه را دریافتند، سپاه را هم شناخته اند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی دانا،دریادار "علی فدوی" فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یکی از باسابقه‌ترین فرماندهان این نیرویی است که هفتم اردیبهشت 1389 با حکم فرمانده معظم کل قوا به فرماندهی ندسا منصوب شد.

وی روز سه شنبه 16 اردیبهشت 93 در گفتگو با خبرگزاری فارس به تشریح برخی موضوعات مهم داخلی، بین‌المللی و دفاعی پرداخت که مهمترین بخش این گفتگو را می توان این قسمتدانست که وی گفت: تامین توان هوایی آمریکا در صحنه نبرد، برعهده هواپیماهای موجود روی ناوهایشان است، لذا طبیعی است که ما می‌‌‌خواهیم این ناوها را غرق کنیم.
آمریکایی‌ها خیلی از مسایل را نمی‌دانند و مراکز تحقیقاتی آنها هم در خصوص ماکت ناوهواپیمابری که ما می‌سازیم بسیار عوامانه تحلیل کرده‌اند. اما سال‌های طولانی است که ما ناوشکن‌ها، رزم‌ناوها و فریگت‌های آمریکایی‌ را شبیه‌سازی و غرق کرده و حتی با انواع اقدامات عملیاتی ظرف 50 ثانیه، مدل شناور آنها را غرق کرده‌ایم.
به فاصله کمی از انتشار این گفتگو، اولین واکنش رسانه ای به این اظهارات فرمنده بلندپایه سپاه پاسداران را خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس مخابره کرد و سپس بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی مانند هاآرتص، بی.بی.سی، واشنگتن پست، رویترز و ... داشت.
آسوشیتدپرس در این باره گفت: "نیروی دریایی سپاه پاسداران مجزا از نیروی دریایی ارتش به حساب می آید و به طور گسترده در خلیج فارس و دریای عمان مستقر است و مجهز به ناوشکن های تندرو است. جنگ های نسل آینده از نوع هوایی و دریایی خواهد بود و بنابراین به نظر می رسد قدرت دریایی ایران همانند قدرت هوایی آن از توانایی بالایی برخوردار است."
این خبرگزاری گفته بود:سخنان دریادار فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه، نشان دهنده اختلاف نظر شدید سپاه و روحانی درمورد رابطه با غرب است.
برخی رسانه های غربی نیز، سخنان فرمانده نیروی دریایی سپاه را نوعی قدرت نمایی سپاه قبل از مذاکرات هسته ای ایران با گروه 5+1 دانستند.
اما این سوال پیش می آید که ترس غرب از قدرت سپاه پاسداران به ویژه نیروی دریایی آن که حفاظت از خلیج فارس و تنگه هرمز را بر عهده دارد از چیست؟ چرا که قبلا پیشتر هم ناوهای آمریکایی مستقر در خلیج فارس خواستار برقراری ارتباط مستقیم (که اصطلاحا به آن هات لاین Hot Line) جهت برقراری تماس در مواقع اضطراری با نیروی دریایی سپاه شدند که سپاه درخواست آنها را رد کرده است.
ترس آمریکا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک شبه بوجود نیامده است. بیش از دو دهه است که آمریکایی ها از این نیروی نظامی انقلابی می ترسند و این ترس خود را به روش های مختلف ابراز کرده اند.
ترس از سپاه در وهله اول ترس از نیروی برانگیزاننده و سازش ناپذیر اسلام انقلابی است و برخلاف آنچه ذهن علیل آمریکایی تصور می کند، کار اصلی نیروی نظامی سپاه به ویژه در خارج از مرزها، تجهیز تسلیحاتی و عملیات ویژه اطلاعاتی نیست، بلکه کار اصلی آن است که به مسلمانان یادآوری کند، اسلام حقیقی در اصل، بر مبارزه با شرک بنا شده و امروز بزرگترین شرک تن دادن به سلطه آمریکا و صهیونیست هاست. آنچه امروز آمریکا را در منطقه زمین گیر کرده و در حال اخراج همیشگی آن از دیار مسلمین است، ترس از موشک های حماس و چریک های حزب الله نیست، بلکه ترس از آن تفکری است که 30 مبارز حزب الله را در روستای عیت الشعب لبنان 33 روز در محاصره کامل چنان با انگیزه نگه داشت که این روستا - در چند صد متری مرز لبنان- تا روز آخر جنگ سقوط نکرد.
ترس از سپاه پاسداران، ترس از بسط الگوی انقلاب اسلامی است. آمریکا می داند بزرگترین و راهبردی ترین مشکلشان در آینده این است که چگونه با روند بازگشت اسلام سیاسی به منطقه مواجه شوند. آنچه این مسئله را سهمگین تر می کند این است که آمریکایی ها دریافته اند بازگشت اسلام سیاسی و تلفیق دین و حکومت در منطقه هیچ معنایی جز بسط الگوی ایران ندارد و ایران تنها کشوری در جهان است که تلفیق موفق و کارآمد دین و حکومت در آن شکل گرفته و تجربه شده است.
سپاه به مبارزان منطقه آموخته که چگونه فکر کنند تا از دل آن کاری ترین ایده ها برای ضربه زدن به پیکره استکبار بیرون بیاید. این بزرگترین سلاح ممکن است و هر زمان آمریکایی ها راز بازگشت اسلام سیاسی به منطقه را دریافتند، سپاه را هم شناخته اند.
سپاه به مومنان یاد می دهد به جای ماندن در خانه خود، در خانه دشمن با او بجنگند. آمریکا شاید تا همین اواخر این موضوع را جدی نمی گرفت اما حالا که از قلب نیویورک هم صدای مرگ بر اسراییل می شنود، باید فهمیده باشد که معنای "عملیات برون مرزی" چیست. هر وقت آمریکایی ها فهمیدند که نفرت از اسراییل چگونه به نیویورک رسیده، الگوی عمل سپاه در خاورمیانه را هم کشف خواهند کرد.
هرکسی بخواهد درباره سپاه پاسداران سخن بگوید،باید در یک مفهوم دیگر یعنی مفهوم شهادت طلبی هم تامل کرده باشد. آمریکایی ها البته خوب می دانند این حرف یعنی چه.
خلاصه اینکه ترس از قدرت سپاه پاسداران که صریحا می گوید ظرفل 50 ثانیه ناو آمریکا را غرق خواهیم کرد، هراس از بهترین و دلیرترین مردان ایران است که در گمنامی محض، فقط با هدف گسترش اسلام، سر از پا نمی شناسند. مفهومی چنین عمیق و بزرگ آیا در ذهن های کوچک و الکلی دولتمردان آمریکا و اروپایی جا می شود؟

سید مصطفی میرزاباقری برزی