رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با تعصب و لجاجت و دروغگویی نمی توان جلوی آگاهی ملت را گرفت؛ لذا هیچ لجوج دروغگویی در دنیای امروز پیروز نمی شود. هاشمی تصریح کرد: ممکن است بتوان با زور و تهدید مردم را آرام نگه داشت اما این خلاف فطرت انسان است؛ اما این آرامش ساختگی همیشه یکنواخت نیست و جزر و مد دارد.

حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی در سفر خود به کرمانشاه در دیدار با جمعی که از آن تحت عنوان نخبگان استان کرمانشاه یاد شد در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه به رغم دعوت به همدلی در سخنانی عجیب با زیر سوال بردن نهادهای انقلابی نظام سخنان تفرقه برانگیزی را بیان داشت که مرصاد به انعکاس سخنان تامل برانگیز آقای هاشمی پرداخت.

آقای هاشمی در این دیدار اظها داشت: آگاهی چیزی نیست که بتوان به زور آن را پس گرفت؛ اگر آن را اسیر کرد طبیعاتا بیشتر می شود و اگر آزاد گذاشت که خود به خود این آگاهی در بین مردم رواج پیدا می کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با تعصب و لجاجت و دروغگویی نمی توان جلوی آگاهی ملت را گرفت؛ لذا هیچ لجوج دروغگویی در دنیای امروز پیروز نمی شود.

هاشمی تصریح کرد: ممکن است بتوان با زور و تهدید مردم را آرام نگه داشت اما این خلاف فطرت انسان است؛ اما این آرامش ساختگی همیشه یکنواخت نیست و جزر و مد دارد.

وی در ادامه به مسائل بانوان گریزی زد و گفت: زمانی یکی از دغدغه های اصلی بنده تحصیل خانمها در دانشگاه بود که امروزه می بینیم که این قشر نه تنها از آقایان کمتر نیستند بلکه در بسیاری از موارد گوی سبقت را نیز از آن ها ربوده اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: زمینه حضور بانوان در پست های مختلف وجود دارد واین دیگر به خود آن ها بستگی دارد که چرا آن طور که باید و شاید حضور پیدا نمی کنند.

هاشمی خطاب به بانوان اظهار کرد: چرا در زمان انتخابات مجلس به همجنس های خود رای نمی دهید؟ در آن صورت هم می توانید قانون تصویب کنید هم وزیر عزل و نصب کنید و ادراه امور راه به دست بگیرید؛ اگر این کار را نمی کنید پس خودتان مقصر هستید.

وی خاطرنشان کرد: مردم دیگر تحت تاثیر صدا و سیما و جعبه ای که مطالب را با سانسور به مردم تحویل می دهد نیستند؛ مردم ایران امروز آگاه شده اند و عقل خود را دست جعبه ای که سانسور می کند نمی دهند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت و پتانسیل بالای ایران در تربیت دانشمندان سخن گفت و بیان داشت: محیط کلاس های درس باید محیط تبادل نظر باشد؛ اینطور نباشد که استاد سخن بگوید و دانشجو فقط گوش کند؛ دانشجویان باید به بحث و تبادل نظر با استاد بپردازند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه اظهار کرد: دانشگاه ها باید از قید و بند امنیتی و دانشجویان اخراجی و ستاره دار و امثالهم رها شوند و به محیطی آزاد برای کسب علم و دانش و آگاهی تبدیل گردند.