سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت که رانت ۶۵۰ میلیون یورویی به وقوع پیوسته و عدم ارائه گزارش دلیل بر وجود همین رانت است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ خانه ملت در گفت‌‌وگو با فارس، درباره آخرین وضعیت پرونده رانت ۶۵۰ میلیون یورویی، گفت: گزارش مربوط به این پرونده هنوز به کمیسیون ارائه نشده است.

وی اضافه کرد: اگر قرار باشد ما برای هر گزارشی اینقدر صبر کنیم و از ظرفیت کمیسیون نیز بهره نبریم پاسخی ارائه نخواهد شد؛ در مجموع برداشت من این است که این رانت انجام شده و عدم پاسخ وزارتخانه‌های صنعت و جهاد کشاورزی نیز نوعی تعلل است به خاطر اینکه آنها جواب منطقی، متقن و مستدلی ندارند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی همچنین تأکید کرد که رانت ۶۵۰ میلیون یورویی به وقوع پیوسته و عدم ارائه گزارش دلیل بر وجود همین رانت است.

افضلی‌فرد در پاسخ به این سؤال که در صورت عدم ارائه گزارش از سوی وزارتخانه‌های صنعت و جهاد کشاورزی کمیسیون اصل ۹۰ چه واکنشی نشان خواهد داد، خاطر نشان کرد: در چنین حالتی کمیسیون رأسا ورود پیدا می‌کند و براساس کار کارشناسی احراز تخلف کرده و گزارش را به قوه قضائیه ارسال خواهد کرد.