فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد راهبرد کلی را امام و مقام معظم رهبری مشخص کرده‌اند؛ نیروهای نظامی نباید وارد کارهای سیاسی شوند. البته ارتش قطعا به عنوان بخشی از جامعه در مسیر اجرایی شدن شعار سال یعنی حماسه سیاسی و اقتصادی قدم‌هایی برخواهد داشت که در حماسه سیاسی شرکت فعال و گسترده در انتخابات است

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: نیروهای نظامی نباید وارد کارهای سیاسی شوند.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در نشست خبری صبح امروز خود که به مناسبت قرار داشتن در آستانه 29 فروردین - روز ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی - برگزار شد، با اشاره به شعار سال "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" و انتخابات پیش رو اظهار کرد: ارتش بدون جانبداری از فرد خاصی به طور صددرصدر در انتخابات شرکت خواهد کرد.

وی درباره ورود نیروهای نظامی به مسائل سیاسی نیز افزود: راهبرد کلی را امام و مقام معظم رهبری مشخص کرده‌اند؛ نیروهای نظامی نباید وارد کارهای سیاسی شوند. ما سربازیم و باید به وظیفه سربازیمان عمل کنیم؛ البته ارتش قطعا به عنوان بخشی از جامعه در مسیر اجرایی شدن شعار سال یعنی حماسه سیاسی و اقتصادی قدم‌هایی برخواهد داشت که در حماسه سیاسی شرکت فعال و گسترده در انتخابات است و در عرصه اقتصادی نیز صرفه‌جویی در تمام زمینه‌ها و تلاش در جهت بهینه‌سازی و بازسازی بخش‌های مختلف.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه، از رونمایی از چهار شبیه‌ساز بالگرد در سال جدید خبر داد.

پوردستان در ادامه مراقبت از مرزهای غرب و جنوب غرب کشور، برخورد با گروهک‌های تروریستی و اشرار از جمله پژاک و جندالشیطان پشتیبانی بالگردی از قرارگاه‌های ارتش و سپاه در مرزها، پاکسازی زمین‌های آلوده به مین، اجرای طرح جامع ساختاری نیروی زمینی ارتش، آمایش سرزمینی و شرکت در ماموریت‌های امداد رسانی را از جمله فعالیت‌های نیروی زمینی ارتش در سال 91 عنوان کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی و صنعتی نیروی زمینی ارتش رونمایی از نسل سوم ذوالفقار به عنوان عنصر اصلی نبرد زمینی، رونمایی از نسل جدید صمصام و سبلان، تفنگ تک‌تیرانداز شاهر و نینوا، افزود: رونمایی از تونل باد عمودی برای شبیه‌سازی سقوط آزاد به منظور تمرین چتربازان و رونمایی از خودروی تاکتیکی 2.5 تنی که اولین بار در منطقه غرب آسیا طراحی و ساخته شده است. ازدیگر دستاوردهای ما درسال 91 بود.

پوردستان با بیان این‌که در سال 91 هشت فروند بالگرد را اورهال کرده‌ایم، گفت: این در حالی است که ما در شرایط تحریم به سرمی‌بریم و در سال جدید از چهار شبیه‌ساز بالگرد نیز رونمایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به رزمایش‌های نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: در سال گذشته هشت رزمایش گسترده انجام دادیم که رزمایش اخیر رزمایش موشکی نیروی زمینی بود که در آن موشک‌های نیرو از نوع نازعات و فجر 5 از نظر برد، دقت و قدرت تخریب بهینه شده‌ بودند. در سال 92 نیز هشت رزمایش تخصصی را متناسب با تهدیدات به اجرا خواهیم گذاشت.

وی با اشاره به برنامه‌های روز ارتش اعلام کرد که دستاورد نیروی زمینی در زمینه مخابرات، شبیه‌ساز و پدافند هوایی در روز ارتش رونمایی خواهد شد.