امام جمعه میاندوآب گفت: دولت های نهم و دهم با اجرای موفقیت آمیز طرح های محرومیت زدایی و توسعه متوازن منطقه ای، تبعیض را از میان برداشت و موجب مستحکم شدن پیوند میان اقدام و مذاهب ایرانی شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد قهرمانی افزود: اقشار مردم آذربایجان غربی اعم از شیعه و سنی، ترک و کرد، بیش از هر زمان دیگری در زمان دولت های نهم و دهم طعم شیرین توسعه، عدالت اجتماعی و برادری و برابری را چشیدند.

وی اضافه کرد: در سایه اقدامات و خدمات دولت آقای احمدی نژاد، مردم آذربایجان امروز بیش از هر زمان دیگری در کنار هم قرار گرفته و برای اعتلای اسلام و استحکام پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش و کوشش می کنند.

امام جمعه میاندوآب گفت: اختلاف افکنی میان اقوام و مذاهب در استان های چند قومیتی از جمله آذربایجان غربی از اهدافی است که استکبار جهانی در 34 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن را دنبال کرده که دولت های نهم و دهم با اقدامات شایسته توانست این حربه را از دست دشمنان بگیرد.

وی اظهارکرد: دولت آقای احمدی نژاد با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی، مهرورزی و عطوفت اسلامی را در تمام نقاط کشور، حتی نقاط صفر مرزی برقرار کرد، امروز نقطه ای از ایران نیست که از خدمات، مهروزی ها و زیرساخت های توسعه بهرمند نباشد.

امام جمعه میاندواب افزود: نمونه های بارز همبستگی و اتحاد میان اقوام مختلف اعم از ترک، کرد و شیعه و سنی، مسیحی و کلیمی را امروز می توان در جای جای آذربایجان غربی دید، مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی های 22 بهمن و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی همه حاکی از اتحاد و همبستگی ملی در استان آذربایجان غربی است.

حجت الاسلام قهرمانی، سفرهای استانی هیات دولت به استان ها را یکی از نقاط قوت دولت اقای احمدی نژاد دانست گفت: در سایه همین سفرها بود که دولت توانست رابطه عمیق و عاطفی با اقشار مردم برقرار کرده و آنان را نسبت به آینده نظام دلگرم و امیدوار کند.