محمد رضا باهنر در گفتگو با روزنامه آرمان، انتخاب روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را بهترین انتخاب برای کسانی دانست که به دنبال میانه روی بوده اند!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در این باره می گوید:
«تعبير من از انتخابات 24 خرداد و پيام آن اين بود كه جامعه ما حدود 8 سال دچار يك نوع اصلاح طلبی از نوع تندروانه و ساختارشكن بود و در 8 سال بعدي دچار يك نوع تندروي ديگر شد كه به اصطلاح من آن را اصولگرایی از نوع احمدی نژادی مي‌خوانم!!! مردم ايران در نهايت ميان اين دو نوع تندروي! در نهايت اعتدال را برگزيدند!!!»
وی در ادامه تاکید کرد: «انتخاب آقاي روحاني به عنوان رياست جمهوري انتخاب درستي محسوب مي شد آنهايي كه به دنبال ميانه‌روي بودند، بهترين كسي را كه مي توانستند انتخاب كنند، دكتر روحاني بود. سوابق رئيس جمهور يازدهم نشان مي‌داد كه فعال سياسي معتدلي است. بعضي ها مي خواهند همين را بگويند كه اصلاح طلبان بردند، اصولگرايان باختند و يا ... در حالي كه به عقيده من مردم از تندروي خسته شده بودند و به شخصی راي دادند كه ميانه‌روتر بود. مردم دو تفكر ويژه و تند را در 16 سال گذشته به چشم خود ديده بودند. به همين دليل به كسي راي دادند كه كمتر با اين ويژگي ها مانوس بود. من سال‌ها در مجلس در كنار آقاي روحاني بودم شعارهاي آقاي روحاني در انتخابات با ويژگي شخصيتي ايشان كاملا سازگاري داشت. من آقاي روحاني را انساني معتدل و اهل مشورت مي‌دانم به همين دليل اگر به شعارهای انتخاباتی ايشان نظر بيندازيد، متوجه خواهيد شد كه آقاي روحاني شعاري را خلاف عقايد‌شان بيان نكردند.»