در حالی که برخی از اعضای اصلاح طلب شورای شهر تهران به هنگام سخنرانی الهه راستگو صحن شورا را ترک کردند ، روزنامه اعتماد امروز خبر داده که محمدباقر قالیباف پس از ابقا در شهرداری تهران به ديدار سيد محمد خاتمي رفته است.

روزنامه اعتماد با اعلام این خبر نوشته این سومین دیدار قالیباف با سید محمد خاتمی بوده است .

با وجودي كه مسوولان شهرداري از وقوع اين ديدار، ابراز بي‌اطلاع كردند، محمد كريم ايازي، سخنگوي شهرداري تهران به گفت: «با شناختي كه از آقاي قاليباف داريم، بعيد نيست او به ديدار اشخاص مختلف برود و با آنها گفت‌وگو كند.» قاليباف روز يكشنبه نيز در صحن علني شورا از محسن هاشمي رقيب خود به نيكي ياد كرد و گفت: «از وجود آقاي هاشمي در مديريت شهري تهران استفاده خواهد شد.»

این در حالی بود که پیش از این برخی از رسانه های نزدیک به قالیباف از در اختیار داشتن اسنادی درباره برخی تخلفات محسن هاشمی خبر داده بودند.

روزنامه اعتماد در ادامه گزارش خود نوشته است: اينچنين كه مشخص است شهردار تهران با وجود داشتن اكثريت قاطع آراي شوراي چهارم، به ارزش تعامل با اصلاح‌طلبان به خوبي پي برده و ديدار ديروز او با خاتمي در همين راستا ارزيابي مي‌شود.

این روزنامه اصلاح طلب در حالی اعلام کرده است که تاکنون قالیباف با محمد خاتمی سه دیدار داشته است که پیش از این دفتر محمدباقر قالیباف دیدار وی با یکی از سران فتنه را تکذیب کرده بود. البته دفتر شهرداری تا کنون تکذیبه ای درباره دیدار جدید منتشر نکرده است.