نامه بدون سلام قبل از انتخابات ۸۸ از سوی هاشمی آتشی به نام فتنه ۸۸ را شروع کرد و هیزمی بود که این فتنه را روشن نگه داشت؛ اما باید دید پیامهای هاشمی از ماه ها قبل از برگزاری انتخابات در خصوص سلامت و صحت انتخابات باز هم می‌خواهد فتنه ای دیگر در کشور روشن کند؟

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ همایش اصلاح طلبان در پنجشنبه گذشته برگزار شد و در این همایش تعدادی از اصلاح طلبان حضور داشته و تعداد دیگری نیز به به خاطر عدم حضور خود عذرخواهی کرده و یا پیام فرستادند.
یکی از پیام هایی که در این همایش قرائت شد، پیام هاشمی رفسنجانی بود که از جایگاه رئیس مجمع تشخیص مصلحت به این همایش فرستاده شد.
این پیام اگرچه با فاصله زمانی 5ساله از نامه بدون سلام و والسلام هاشمی به مقام معظم رهبری نوشته شد؛ اما شباهت‌های زیادی را با آن نامه داشت.
در پیام هاشمی رفسنجانی به همایش اصلاح‌طلبان باز هم بحث های انتخاباتی مطرح شده و نوشته شده است: ضرورت دارد کلیه مسئولین دلسوز کشور و به خصوص دست اندرکاران انتخابات، بسترهای مناسب را برای جلب مشارکت حداکثری مردم از طرق مختلف، از جمله فراهم ساختن زمینه‌ی فعالیت رسمی و گسترده احزاب و تشکل‌های سیاسی مهیا سازند و از اعمال شیوه‌هایی که موجب محدودیت حق انتخاب مردم و گردش آزاد و قانونمند قدرت می‌شود خودداری کرده و خود را مکلف به اجرای قانون و حفظ حق انتخاب آزاد و رقابتی مردم که حقیقتاً "حق الناس" محسوب می‌گردد، بدانند.
هاشمی رفسنجانی در نامه بدون سلام خود در سال 88 نیز با پرداختن به انتخابات گفته بود که در فرصت باقی‌مانده ضروری به نظر می‌رسد خواسته حق حضرت‌عالی و مردم در خصوص انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری تحقق یابد. کاری که می‌تواند عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی باشد و فتنه‌گران نتوانند با حدس و گمان نصّ پیامتان در مشهد و در مرقد امام راحل را با هوس خود تحریف کنند و با نادیده گرفتن قانون، بنزین بر آتش‌افروخته بریزند.
پرداختن به سلامت انتخابات در حالی که سالم‌ترین انتخابات در همه کشورها تاکنون از سوی جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است، موضوعی است که همواره از سوی آیت الله مطرح می شود و این شائبه را به وجود می‌آورد که در انتخابات ایران شک و تردید بوده و آیت الله به صحت انتخابات ایران اعتقادی ندارند.
ارسال پیام های این‌چنینی برای همایشی که تنها در مسیر ساختار شکنی و عبور از خطوط قرمز نظام برگزار شده است نشان از برنامه جدید آیت الله برای انتخابات بعدی است.
پیش از این نیز هاشمی در دیدار با شورای هماهنگی اصلاحات با اشاره به سیاست‌های کلی انتخابات که از سوی رهبری برای مشاوره به مجمع تشخیص مصلحت نظام آمده، گفت بود که امیدواریم از لحاظ قانون در همه‌ی مراحل ثبت‌نام، نظارت، اجرا و شمارش، هیچ شبهه‌ای نداشته باشیم تا حماسه‌های سیاسی مردم ایران به خوبی شکل بگیرد و باید تلاش‌های انتخاباتی در چارچوب قوانین کشور باشد و نباید پا را از دایره اخلاق و قانون فراتر بگذاریم.
باید این سوال را از آقای هاشمی پرسید که مگر تاکنون انتخابات در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی برگزار نشده است که اینگونه از انتخابات قانونی سخن به میان می‌آورد؟
ایجاد شبهاتی در خصوص سلامت انتخابات پیش از برگزاری انتخابات و اظهاراتی از این دست تنها می تواند کلیدواژه هایی باشد تا ذهن های مردم را به سوی وجود تقلب و شبهه در انتخابات منحرف کند.
نامه بدون سلام قبل از انتخابات ۸۸ از سوی هاشمی آتشی به نام فتنه ۸۸ را شروع کرد و هیزمی بود که این فتنه را روشن نگه داشت؛ اما باید دید پیامهای هاشمی از ماه ها قبل از برگزاری انتخابات در خصوص سلامت و صحت انتخابات باز هم می‌خواهد فتنه ای دیگر در کشور روشن کند؟

منبع

"Our President, analytical news site"

در همین زمینه بخوانید:

ـ پروژه جدید اصلاح‌طلبان:"یا ما پیروزیم یا حتما تقلب شده"/واژه‌ای که این روزها زیاد تکرار می شود

ـ توصیه‌های مشکوک برای انتخابات آینده