رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، علت رفتن" محمود سریع‌القلم" از این مرکز را بازگو کرد.


به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، "علی‌اکبر ولایتی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره اخبار شنیده شده مبنی بر عدم حضور "محمود سریع القلم" نائب رئیس مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص، اظهار داشت: وی شغل دیگری دارد و به آن محل نقل مکان کرده است و شاید وقت محدودی داشته‌اند.

ولایتی تاکید کرد: طی این ماه‌ها هیچگاه سریع القلم را در این مرکز ندیده‌ام.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک یادآور شد: با توجه به تغییر مدیریت، برخی افراد شاغل در این مرکز، به ریاست جمهوری رفته و در آنجا مشغول به کار شدند، بنابراین دیگر وقتی برای مرکز تحقیقات استراتژیک نداشته و از میان دو شغل وظیفه دیگری را انتخاب کرده‌اند.

ولایتی در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود علت رفتن سریع‌القلم از مرکز به دلیل اعتراض نسبت به نامه "حسام الدین آشنا" به صدا و سیما، بوده است، گفت: بنده علت دیگری را برای رفتن ایشان نمی‌شناسم.

شایان ذکر است؛ "محمود سریع‌القلم"، نائب رئیس مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه است، وی همچنین در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در هیئت علمی عضویت دارد؛ حوزه مطالعاتی سریع القلم سیاست خارجی ایران، مسائل خاورمیانه و روابط بین الملل است.

شنیده‌ایم محمود سریع القلم در جلسه چهارشنبه شورای سیاستگذاری مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری حاضر نشده و از این مرکز خداحافظی کرده است، علت قهر سریع‌القلم را اظهارات "حسام‌الدین آشنا" عنوان کرده‌اند که در نامه‌ای به رئیس صدا و سیما عنوان کرد سریع القلم جزو مشاوران رئیس‌جمهور نبوده و نیست؛ انتشار تصاویری از محمود سریع القلم در حالتی که کروات دارد و به عنوان مشاور رئیس‌جمهور در اجلاس داووس شرکت کرده بود باعث ایجاد این اختلافات و تنش‌ها شد.