سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه پس از سوال کمیسیون آموزش و تحقیقات از وزیر علوم درباره دانشجویان ستاره دار قرار شد که پرونده این افراد در اختیار نمایندگان قرار گیرد، گفت: این اتفاق رخ نداده و نمایندگان به دلیل ممانعت ازایفای حق نظارتشان توسط وزارت علوم شکایتی از آقای فرجی دانا به کمیسیون اصل 90 ارایه کرده اند.

به گزارش پایگاه «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، «مصطفی افضلی فرد» روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه برخی از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات از وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری به کمیسیون اصل 90 درباره دانشجویان ستاره دار شکایت کرده اند، افزود: در گذشته نمایندگان مجلس در کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره بازگشت دانشجویان ستاره دار و کسانی که از وزارت اطلاعات اخطار دریافت کرده بودند، برای تحصیل و تدریس در دانشگاه ها، از وزیر علوم برای ارایه توضیحاتی دعوت کرده بودند.

وی گفت: در این جلسه قرار شد که برای بررسی این موضوع، پرونده آنها در اختیار نمایندگان قرار گیرد که در جلسه اول تعدادی از پرونده ها به نمایندگان داده شد و مابقی قرار بود در هفته های آینده در اختیار نمایندگان به صورت یک جا گذاشته شود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ولی رییس هیات عالی گزینش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرده است که براساس مصوبه شورای انقلاب فرهنگی نمی توان پرونده ها را در اختیار نمایندگان قرار داد که پس از بررسی ها مشخص شد، چنین مصوبه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود ندارد.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس به دلیل ممانعت از اعمال حق نظارت نمایندگان مجلس توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از وی شکایت کرده اند.