شبکه ایران: تلویزیون "صدای آمریکا" که از چندی پیش پست‌های کلیدی خود را اختیار بهائیان بدسابقه می‌بیند، پس از ناکامی در انتخابات ریاست جمهوری دهم، حملات تبلیغاتی ویژه‌ای را علیه کشورمان ترتیب داده است.

 

این شبکه تلویزیونی در راستای جبران این ناکامی، استراتژی کنونی خود را حمایت از متهمان و مجرمان آشوب‌های اخیر قرار داده است.

 

صدای آمریکا در این راستا، اخیرا اقدام به پخش گزارشی در حمایت از "علی بهزادیان‌نژاد"، برادرزاده رئیس ستاد میرحسین موسوی و از متهمان حوادث اخیر، کرده‌ و کوشیده است که او را تبرئه کند.

 

اما این شبکه که هر از چند گاه با "گاف‌هایی بامزه‌" مخاطبانش را به خنده وا می‌دارد، در جریان این گزارش خبری هم، گاف جدیدی را در پرونده خود ثبت و عکس شخص دیگری را چندین بار به جای علی بهزادیان‌نژاد پخش کرد.

 

صدای آمریکا که بخش اعظم اطلاعات خود را از پایگاه‌های اینترنتی داخلی جمع آوری می کند، در جریان این گاف عجیب، تصویر مدیر عامل موسسه ایران را به جای بهزادیان‌نژاد منتشر کرد.

 

در این گزارش نسبتا طولانی حتی سید علی اصغر حسینی، وکیل علی بهزادیان‌نژاد هم، پشت خط تلفنی این شبکه تلویزیونی قرار گرفت، اما به نظر می‌رسید حسینی هم تلویزیون صدای آمریکا را نگاه نمی‌کرد چرا که هیچ اشاره‌ای به تصویر اشتباه موکلش نکرد.

 

گفتنی است، برادرزاده رئیس ستاد میرحسین موسوی اخیرا با استناد به مواد ۵٠٠ و ٦١٠ قانون مجازات اسلامی به ٦سال حبس تعزیری محکوم شده است.

 

البته این شبکه آمریکایی پیش از این هم گاف‌هایی داده است. صدای آمریکا در یک نمونه، چندی پیش اقدام به انتشار گزارشی درباره اوضاع اقتصادی ایران کرد و در آن از چهار برابر شدن قیمت مسکن در سال جاری خبر داد.

 

این در حالیست که طی یکسال اخیر قیمت مسکن حدود سی در صد کاهش یافته است.