«یکی از مدیران شبکه های تلویزیونی ، یه آدم آزاده خیلی شریفی است . اخیرا یه جایی منو دید گفت : فلانی ، اول انقلاب می گفتن این قدر شبکه ساواکی تو ایران هست، همه رو منهدم کردن، بعد گفتن سیصد و اندی شبکه فراماسون تو ایران هست، هیچ کدوم رو تا حالا منهدم نکردن. من معتقدم بخش عظیمیش تو سازمان صدا و سیماست و داره مدیریت می کنه.....»

بخشی از خاطرات وحید یامین پور، کتاب من مدیر جلسه ام ،ص 75

صدا و سیما در جنگ نرم عالی کار می کند ، اما به نفع دشمن!

تهیه کنندگان هالیوود ، آرزویشان این است که شاید فیلمشان به صورت زیر نویس و غیر قانونی در ایران پخش شود ، به یکباره متوجه می شوند ، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، با یک دوبله حرفه ای ( به طوری که بازیگران فیلم شک می کنند فارسی حرف زده اند یا انگلیسی! )، در یک زمان پر بیننده( مثلا شب های عید نوروز) فیلم را پخش می کند ! احتمالادست اندر کاران هالیوود شک می کنند که این فیلم به نفع آمریکاست یا نه! و ساعت ها گیج می زنند و تحلیل می کنند که اگر این فیلم ضد اندیشه انقلاب اسلامی ساخته شده ، چرا صدا وسیمای جمهوری اسلامی با این دوبله فوق حرفه ای آن را پخش می کند! در آخر شاید تصمیم بگیرند فیلم را از بازار جمع کنند !

متوجه شدید ، صدا وسیما چقدر هوشمندانه عمل می کند!

وقتی تلویزیون عاشق مداحان می شود!

ماه رمضان !

برنامه ماه عسل! یکی از پربیننده ترین برنامه های نزدیک افطار!

مهمان برنامه ، سعید حدادیان، مداح مشهوری که ظاهرا صدا و سیما قصد دارد، شهرتش را دو چندان کند!

شاید توهین به احمدی نژاد، همانطور که کلید مداحی شب عاشورای بیت رهبری را برای حدادیان به دنبال داشت !جواز حضور وی به باشگاه بزرگ و پیچیده صدا و سیماست!

منصور ارضی که نامش با پیشوند «حاج» در تلویزیون برده می شود ، تهمت ها و توهین هایش به اطرافیان رئیس جمهور، نوعی خوش خدمتی به باشگاه اشراف (امپریالیست های داخل و خارج ایران) بوده ، که احتمالا تضمین حضور بیشترش در تلویزیون را به دنبال دارد!

برنامه پایش

در نقد این برنامه زیاد صحبت نمی کنم ولی همین قدر را بدانید که در تاریخ 24 دی ماه قرار بود برنامه پایش بالاخرا یکی از حامیان دولت (آقای دکتر داوری) را برای مناظره دعوت کند، که دقایقی مانده به پخش برنامه زیرنویسی جالب ولی قابل پیش بینی از پایین کادر تلویزیون عبور کرد ،در آن نوشته شده بود : « امشب برنامه پایش پخش نخواهد شد!»

صرفا جهت اطلاع، یا صرفا جهت تخریب دولت!

شاید کامران نجف زاده را بتوان جز افرادی به حساب آورد که دوست دارند آسمان و زمین را به هم ببافند تا بگویند ، من متفاوتم!

این آقای متفاوت هم از حضور یافتگان در برنامه وزین ماه عسل بود، مثل حدادیان!

یادم نمیاد آخر گفت چقدر حقوق می گیرد یا نه!

از مسائل فوق بگذریم!

اجازه بدید چند تا سوال ناقابل از آقای نجف زاده بپرسم

جناب آقای متفاوت ! ، مولا علی (روحی فداه) در وصیتی به مولانا امام حسن (روحی فداه) می فرمایند:

«پسرم ، بهره ات را از ادب غنیمت بدار ، و قلب خود را برای آن آزاد گردان ، زیرا قلب

بالاتر از این است که به آلودگی بیامیزی ،

و بدان که اگر کمبودی داشته باشی به وسیله ادب بی نیاز میشوی ، و اگر غریب و تنها باشی

ادب دوست و همراه تو خواهد بود که با وجود آن وحشتی نخواهد بود.»

آیا شجاعت و بی باکی مترادف با عبور از خط قرمز ادب و انصاف است؟ آقای نجف زاده، تمسخر و استهزا وزیر نیرو با کدام اصول اخلاق رسانه ای یا اخلاق فردی مطابقت دارد؟ البته این آشی که پختید(تمسخر وزیر نیرو) آن قدر شور شد، که معذرت خواهی شما را نیز به دنبال داشت

آقای نجف زاده ، حالا که شما اینقدر شجاعید ! بنده چند پیشنهاد برای برنامه صرفا جهت اطلاع دارم (البته اگر ما را لایق می دانید)

از رئیس قوه قضاییه بپرسید، چرا دادستانی علیه آقای حمید رسایی به خاطر نطقی که در مورد خانواده هاشمی داشت اعلان جرم کرد ؟ ولی هیچ برخوردی با نقویان و منصور ارضی که به رئیس جمهور(شخص دوم مملکت) و اطرافیانش توهین کردند ، نمی شود؟

یا از آقای واعظ طبسی بپرسید، آستان قدس چقدر درآمد دارد و این در آمد ها کجا هزینه می شود؟ احیانا اگر جرات داشتید بپرسید آیا مقداری از این در آمد ها به جیب آقای واعظ طبسی می رود؟

اگر خیلی جرات داشتید ، از آقای ناطق نوری ( تنها کسی که حق بازرسی از نهاد هایی مانند آستان قدس ، بنیاد مستضعفان و ..... را دارد) بپرسید ، در این نهاد های پر پول چه می گذرد؟

آقای نجف زاده شما که خیلی منتقدید، محض دلخوشی ما یک انتقادی هم به امثال آقای آملی لاری جانی و آیت الله های مقیم قم داشته باشید.....(تا بعد ببینیم چه اتفاقی برایتان می افتد!)

برنامه دیروز ، امروز ، فردا

برنامه ای که در آن امثال ، معصومه ابتکار ، ابراهیم اصغر زاده و کواکبیان که همراهی فتنه گران 88 از سوابق آنهاست حق حضور دارند ولی خبری از حضور حامیان احمدی نژاد و مشایی نیست!

چرا این برنامه به موضوع اصلاح قانون انتخابات ، که از جنجالی ترین موضوعات سیاسی روز بود نپرداخت ، و مناظره ای در این مورد به پا نکرد؟

از تهیه کنندگان دیروز امروز فردا که در مورد سوال از رئیس جمهور نظر سنجی راه انداخته بودند ، خواهشی دارم ، شما که به نظر مردم بسیار احترام میگذارید! یک نظر سنجی در مورد پنج برابر شدن یارانه ها ترتیب بدهید تا بفهمید بازی چند چنده!

یکی از سوالاتی که بسیاری از بینندگان تلویزیون از تهیه کنندگان این برنامه دارند و به هیچ عنوان هم قابل انکار نیست، در مورد علت برکناری آقای وحید یامین پور است؟

وحید یامین پور بعد دعوت از آقای جوانفکر (از حامیان احمدی نژاد و مشایی) به برنامه دیروز امروز فردا از کار برکنار شد.....(تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل)

خبر های تکراری

گاهی اوقات از هفت صبح می نشینی پای تلویزیون همه بخش های خبری را تماشا می کنی ! بعدش به یک کشف بزرگ می رسی ! می فهمی خبر همه بخش ها تکراری بود تازه شاید کلماتش هم عوض نکرده بودند! بعد فکر می کنی که این همه آدم تو صدا و سیما چی کار دارند می کنند!

سانسور« رئیس جمهور» توسط صدا وسیما!

در حالی که رئیس جمهور احمدی نژاد در مرقد امام(ره) سخنرانی داشتند ، سخنرانی آقای احمد خاتمی به صورت زنده از تلویزیون پخش می شد! و خبری از پخش سخنان احمدی نژاد نبود! بعد از چند ساعت تلویزیون سخنرانی احمدی نژاد را در نیمه های شب به صورت ضبط شده نشان داد!(نمی دانم سانسور شده بود یا نه !) طبق برخی خبر ها در حالی که احمدی نژاد در داخل حرم امام(ره) سخنرانی می کرد در حیاط حرم مداحی پخش می شد و هیچ صدایی از سخنان رئیس جمهور نمی آمد!