یکی از مرتبطین اردشیر امیرارجمند، از احتمال دست زدن این فتنه‌گر فراری به «اقدامات پیش‌بینی نشده» به علت عصبانیت شدید وی از فرزندان سران فتنه خبر داده است.

یک فرد مرتبط با امیرارجمند از احتمال دست زدن این فتنه‌گر فراری به اقدامات پیش‌بینی نشده به علت عصبانیت شدید وی از فرزندان سران فتنه، خبر داده و از قول وی گفته است: «هر یک از اصلاح‌طلبان و اضلاع جنبش سبز به شکلی به ما جفا کرده و استرس وارد می‌کنند».

وی به نقل مشاور فراری یکی از سران فتنه ادامه داده است: «من به محض دریافت خبر مراجعه «میرحسین. م» به بیمارستان، تمام‌قد وارد شدم و همه دوستان را به خط و حتی مصاحبه محکمی هم با BBC کردم تا وضعیت جسمی مهندس را خطرناک نشان داده و در آستانه برگزاری اجلاس عدم تعهد، حرکتی بزرگ در حمایت از او راه بیندازم اما از آن طرف، خانواده او در حرکتی احساسی و بدون توجه به اهمیت اقدامات من، تلاشم را به بهره‌برداری سیاسی و شخصی از کسالت پدرشان تعبیر کرده و ما را سنگ روی یخ کردند».

آنگونه که برخی منابع مطلع می‌گویند، خبر مراجعه موسوی به بیمارستان توسط «علی. ش. ر» (از اعضای ارشد حزب منحله مشارکت) به فتنه‌گران خارج‌نشین منتقل شده است.

اردشیر امیرارجمند گلایه دوم خود را از پسران یکی دیگر از سران فتنه مطرح کرده و می‌گوید: «پسران این بابا فکر می‌کنند که ما حق پدرشان را خورده‌ایم و قصد حذف شیخ را داریم».

وی ادامه داده است: «آنها اخیراً املاک خود و پدر و مادرشان در یکی از گران‌ترین و اشرافی‌ترین مناطق شمال شهر تهران را به فروش رسانده و پول‌های حاصله را به دلار تبدیل کرده و در حال انتقال میلیون‌ها دلار به خارج از کشورند تا بعداً خودشان هم به خارج بیایند و به‌طور مستقیم مثلاً تشکیلاتی شبیه ما راه‌اندازی کنند!».

مشاور فراری یکی از دو صحنه‌گردان فتنه 88 سپس از قول یکی از مرتبطین «حسین. ک» در خارج از کشور اضافه کرده است: «یکی از آقازاده‌‌های شیخ، ساده‌لوحانه، دهکده نوفل ‌لوشاتو در حوالی پاریس را برای اقامت خودشان در آینده انتخاب کرده تا انقلاب 57 را در اذهان عمومی تداعی کند (!) و گفته است قصد داریم نهضت مان را از این دهکده شروع کنیم!».

امیرارجمند ادامه داده است: «محمدتقی آقازاده دیگر شیخ اما لندن را انتخاب کرده و معتقد به ارجحیّت پایتخت انگلیس برای آغاز جنبش «شیخ مهدی. ک» است!».

او سپس مدعی شده است: «من برای اصلاح ذهنیّت این خانواده، در مصاحبه‌های اخیرم چند بار به اسم شیخ «ک» اشاره کرده‌ام اما آنها به این مقدار قانع نمی‌شوند و توقع دارند اسم شیخ را حتی جلوتر از مهندس بیاورم».

بر اساس این گزارش، «محمدتقی. ک» چندی پیش به بهانه درمان و با سوءاستفاده از بنیاد شهید از کشور گریخت و به اصحاب لندن‌نشین فتنه پیوست اما از آنجا که فتنه‌گران مستقر در لندن و پاریس هیچ‌گاه این خانواده را جدی نمی‌گیرند و صرفاً به بهره‌برداری ابزاری از آنها می‌پردازند، ظاهراً دو پسر این خانواده تصمیم گرفته‌اند حرکت مستقلی را آغاز نمایند.

احتمالاً به همین دلیل بود که نامبرده حدود یک ماه پیش طی بیانیه‌ای درخواست کرد یا از پدرش رفع حصر شود یا به زندان اوین منتقل گردد اما اکنون با افشای خبر فروش املاک خانواده «ک» در شمال تهران و تبدیل وجوه حاصله به دلار، علت طرح درخواست رفع حصر از این فتنه‌گر مشخص می‌شود.

آنگونه که فرد مرتبط با اردشیر امیرارجمند گفته، گلایه بعدی این فتنه‌گر از «محسن. ن» دیگر فرزند یکی از سران فتنه است که درباره وی گفته است: «پس از انتشار خبر دستگیری میرطاهر موسوی و مطرح شدن این موضوع که او رابط من با «شیخ عبدالله. ن» بوده، این شیخ فرزند خود را مأمور کرده تا به شکلی قضیّه ارتباط مرا با خود تکذیب کند.

امیرارجمند ادامه می‌دهد: «این بچه اما به جای کلاه، سر آورده و علاوه بر تکذیب موضوع، همه جا می‌گوید که از وقتی میرطاهر به خارج رفت و با امیرارجمند تماس گرفت، مورد شناسایی وزارت اطلاعات واقع شد و اطلاعاتی‌ها او را از خارج مورد تعقیب قرار داده‌اند و به محض رسیدنش به فرودگاه امام، بازداشت کرده‌اند».

طرح ادعای احتمال دست زدن امیرارجمند به اقدامات پیش‌بینی نشده، این احتمال را تقویت می‌کند که عوامل فتنه و ضدانقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه با توجه به ناکامی‌های متعدد این عنصر فتنه‌گر در ایفای ماموریتی که بر عهده‌اش گذاشته بودند و با عنایت به اتمام تاریخ مصرف او، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آینده اقدام به کشتن وی کنند و افشای آدرس محرمانه منزل محافظت شده او در پاریس می‌تواند مقدمه چینی برای چنین اقدامی تلقی شود.

احتمال دوم این است که با توجه به ابلاغیه سرکرده گروهک تروریستی نفاق به هواداران خود برای خودسوزی جمعی و با توجه به ارتباطات قدیمی امیرارجمند و عضویت برادرش در مرکزیت این فرقه، افرادی چون امیرارجمند در خارج و محمد نوری‌زاد در داخل کشور (بر اساس ادعای خودش) بخواهند برای تحت‌الشعاع قرار دادن اجلاس عدم تعهد در تهران اقدام به خودسوزی کنند.