ده دوازده حدیث درباره یمانی داریم که بعضى از آنها صحیح السند است. یمانى چند ماه قبل از ظهور مى‌آید و حکومت وهابیون را ساقط مى‌کند. اینها هنوز شروع نکرده‌اند. ان شاء الله به زودى تا قبل از ماه رمضان خواهید دید که به طور زمینى حمله خواهند کرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ نشست تخصصی نقد و بررسی جریان مدعی یمانی، با حضور اساتید و طلاب حوزه علمیه و جمعی از علما در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این نشست، حجت الاسلام همایون، گزارشی توصیفی از جریان موسوم به مدعیان یمانی، ارائه کرد و ویژگی‌های کلی این جریان و ادعاها و استدال‌های آن‌ها و همچنین اقدامات سیاسی و امنیتی آن‌ها را برشمرد. سپس آیت الله نجم الدین طبسی و آیت الله کورانی به ایراد سخن پرداختند.
در این نشست تخصصی، آیت الله کورانی به ایراد سخن پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود، گفت: چندی پیش شنیدم که آقاى نجم الدین طبسى، در شبکه ولایت، روایت یمانى را تضعیف کرده است. من تعجب کردم و بر اساس همین، یک کتاب نوشتم با عنوان الیمانیون قادمون.
وی افزود: ده دوازده حدیث درباره یمانی داریم که بعضى از آنها صحیح السند است. یمانى چند ماه قبل از ظهور مى‌آید و حکومت وهابیون را ساقط مى‌کند. اینها هنوز شروع نکرده‌اند. ان شاء الله به زودى تا قبل از ماه رمضان خواهید دید که به طور زمینى حمله خواهند کرد.
این عالم لبنانی، در ادامه با بیان اینکه ارتباط وثیقی میان وهابیون و موساد وجود دارد گفت: ظاهرا احمد الحسن جلساتى در دبى با موساد داشته‌ است و قرار شده کهب گوید من وصى، فرزند و سفیر امام زمانم (عج). این ادعاهای احمد الحسن منجر به اختلاف با حیدر المشتت شد؛ کسى که میزبان احمد الحسن در نجف بود و باعث به وجود آمدن او شده بود. حیدر المشتت پس از اینکه کتابی در مخالفت با احمد الحسن نوشت، کشته شد.
محقق و مؤلف عرصه مهدویت در ادامه گفت:‌ سپس حرکت او گسترش یافت و در آن زمان به طلاب هزار دلار مى‌داد و به غیر طلبه‌ها پانصد دلار. در سال ۲۰۰۸ میلادى در روز عاشورا گروه مسلح او که نزدیک به سیصد نفر بودند، شروع به شعار دادن کردند و پلیس عراق با آنها درگیر شد. ولی بعدها بیشترشان آزاد شدند، مگر اینکه کسى را کشته بودند.
آیت الله کورانی با گله‌ از مسئولان عراق به خاطر پیگیری نکردن این مشکل گفت: پیش آقاى سیستانى رفتیم و به ایشان گفتیم که آقا اینها تروریست‌اند. به نوری المالکى هم گفتم که اینها از وهابیت پول می‌گیرند و تروریست‌اند. مالکى گفت اینها زیر نظرند ولى در حال حاضر اولویت‌هاى دیگر داریم. متأسفانه دولت مالکى به آنها راه داد، تا جایی که حتی در عراق، مجوز روزنامه و مؤسسه و مدرسه گرفته‌اند.
مولف کتب مهدویت، در ادامه گفت: انحرافات فکرى معمولا از فرانسه وارد می‌شود. تحریف‌هاى فرهنگی به عهده فرانسه است. و هر جا انحرافى فکرى براى تحریف اسلام از راه عقاید دیدید، بدانید که از فرانسه آمده است. در مقابل هر جا فرقه جدید دیدید، مثل بهائیت و بابیت و… بدانید که کار انگلیس است. پشت سر احمد الحسن، به احتمال قوى انگلیس است و احتمالا دلیل اینکه مالکى با او برخورد نمى‌کند این است که مى‌بیند انگلیس از او حمایت مى‌کند و احتمالا برایشان هزینه ایجاد مى‌شود.
آیت الله کورانی افزود: اینها دیده‌اند که قدرت شیعه در امام حسین(ع) و مرجعیت و امام مهدی(عج) است. لذا هر کسى بخواهد کار انحرافى کتد در این سه سطح، کمکش مى‌کنند. احمد الحسن حتی بلد نیست قرآن بخواند. در یک ویدئوى بیست‌دقیقه‌اى که قرآن می‌خواند، چند غلط دارد.
استاد حوزه علمیه در ادامه گفت: خرج اینها در هر ماه نزدیک به دو میلیون دلار است. دفاترشان در کشورهاى مختلف، روزنامه و مدرسه‌شان در نجف هر کدام هزینه دارند. به طلبه‌های عراقی شهریه سنگین می‌دهند که تأییدشان کنند. حتی مدتی در همین قم دفتر داشتند و روشن است که این، یک پروژه امنیتى اطلاعاتى از طرف صهیونیست‌ها، انگلیس‌ها و وهابیت است.
نشست تخصصی نقد و بررسی جریان مدعی یمانی، با پرسش و پاسخ‌های نهایی پایان یافت و مقرر شد که در آینده نزدیک، دوره تخصصی آموزشی درباره این موضوع برگزار شود و به طور مفصل‌تری به طلاب حوزه علمیه، در این باره آموزش داده شود.(+)

"Our President, analytical news site"