ناطق‌نوری از استمرار جلسات اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با حجت‌الاسلام ناطق‌نوری برای حضور در انتخابات خبر داد و گفت: این دید و بازدید‌ها و اصرار و درخواست‌ها همچنان ادامه دارد اما هنوز ایشان جواب مثبت نداده است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ احمد ناطق نوری در خصوص آخرین تصمیمات برادرش برای حضور در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی به فارس گفت: خودشان در این باره صحبت کرده‌اند و گفته‌‌اند که من شرکت نمی‌کنم.

ناطق نوری در عین حال درباره جلسات اصلاح‌طلبان با ناطق نوری تصریح کرد: این دید و بازدید‌ها و اصرار درخواست‌ها همچنان ادامه دارد اما هنوز ایشان جواب مثبت نداده است.

برادر حجت‌الاسلام ناطق نوری با بیان اینکه این درخواست‌ها از سوی طیف‌های مختلفی از جمله اصولگرایان واقعی و اصلاح‌طلبان مطرح شده است افزود: کسانی که اصولگرایان اصلی و پایه‌گذار اصولگرایی بوده‌اند نیز این درخواست را مطرح کرده‌اند.

وی همچنین درباره علت پافشاری اصلاح‌طلبان بر حضور حجت‌الاسلام ناطق نوری در جریان انتخابات آتی گفت: آنها معتقد هستند کسی که می‌تواند انسجام ایجاد کند، ایشان است لذا هر گروهی که به دنبال انسجام باشد و فاصله‌ها را کم کند به نفع کشور است و فرقی نمی‌کند چه کسی باشد.

ناطق نوری با بیان اینکه یکی از معضلات ما درگیری داخلی خودمان است یادآور شد: مقام معظم رهبری بر وحدت تاکید دارند ولی حضرت امام نیز بر این مسئله اصرار داشته‌اند و می‌گفتند شما موفق نشدید مگر زمانی که ید واحد و منسجم شدید.

وی با بیان اینکه اگر همه به این توصیه حضرت امام عمل کنیم موفق خواهیم بود، درباره پذیرفتن محوریت این وحدت از سوی حجت‌الاسلام ناطق نوری اظهار داشت: من نمی‌توانم حدس بزنم که ایشان چه کار خواهد کرد چرا که ایشان از لحاظ موقعیت سیاسی اجتماعی از من برتر است، درست است که من برادر بزرگتر ایشان هستم ولی ایشان برای من سمت مولایی دارد و ما مرید و ایشان مراد ماست.

احمد ناطق نوری افزود: ما به آمدن یا نیامدن ایشان اصراری نمی‌کنیم ولی وقتی در این موضوعات صحبت می‌کنیم می‌گوییم باید کسی بیاید که کار را جمع و همه را نیز جذب کند.

وی درباره اینکه آیا برادرش برای ایجاد این وحدت روی فرد خاصی تاکید دارد یا خیر یادآور شد: خیر من در این باره چیزی نشنیده‌ام که کسی باشد، ولی همچنان رایزنی‌ها می‌شود که چه کسی می‌تواند لذا ما امیدواریم که هرکس که می‌آید این اعتدال را داشته باشد که بتواند همه را جذب کند.

برادر ناطق نوری، دوران شکوفایی مجلس شورای اسلامی را در زمان مجلس پنجم دانست و یادآور شد: ریاست ایشان در مجلس پنجم طوری بود که اصلاح‌طلبان تمایل زیادی به همکاری با ایشان داشتند چون یکطرفه پیش نرفت و از ابتدا سعی کرد با همه جناح‌ها برخورد ملاطفت‌آمیزی داشته باشد.