فائزه هاشمی گفت: مسوولان فدراسیون اسلامی ورزش زنان توسط اعضای مجمع جهانی انتخاب می شوند و من آمادگی آن را دارم که اگر مجمع انتخابم کرد مسئولیت آن را برعهده بگیرم.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، در زیر بخشی از گفت و گوی ایرنا با فائزه هاشمی می آید:

** همانطور که گفتم مسوولان فدراسیون اسلامی ورزش زنان توسط اعضای مجمع جهانی انتخاب می شوند و من آمادگی آن را دارم که اگر مجمع انتخابم کرد مسوولیت آن را برعهده بگیرم، اتفاقا الان ضرورت آن بیشتر است.

** از پیروزی انقلاب تا دوره آقای مهر علیزاده ، از دوره آقای مهر علیزاده تا پیروزی آقای روحانی و دوره کوتاه آقای گودرزی.ورزش زنان در دوره اول سیرصعودی خوب و قابل توجهی داشت و توانست قله های زیادی را فتح کند.در دروه دوم سیر نزولی ورزش بانوان آغاز شد و تا پایان آن دوره اوضاع اسفناکی را پیدا کرد و در دوره سوم که حدود ۲ ماه از آن می گذرد شروع راضی کننده وقابل توجهی را مشاهده نکرده ام.

** زنان در کنار وزیر به عنوان مشاور حضور ندارند و دور آقای گودرزی را مردان پر کرده اند. علاوه بر معاون ورزش زنان عاقلانه و منطقی این بود که زنان در سایر پست ها مثل سایر معاونین ، مدیران کل، روسای فدراسیون ها و باشگاهها و ... نیز حضور داشته باشند.
ولی تا به حال این گونه نبوده و به نظر نمی رسد که چنین برنامه ای نیز وجود داشته باشد.
البته امیدوارم شنیده های ما اشتباه باشد ولی تا به حال هر چه که شنیده شده محقق نیز شده است و متاسفانه شاهد یک گونه زن ستیزی هستیم.

** آقای گودرزی در جایی گفته اند که بنا ندارند رییس فدراسیون زن داشته باشند و یا بنانیست که در هیات اجرایی ۱۱ نفره المپیک خانمی حضور داشته باشد.