به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ وزیر دادگستری می‌گوید محدودیت برای خاتمی مربوط به دولت قبلی است/دولت هم تنها یک عضو شورایعالی امنیت ملی است این تصمیمات نیز مربوط به قبل از این دولت است که همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، مصطفی پورمحمدی گفت: اینکه گفته می‌شود در ممنوع‌البیانی و ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات حکم شورای عالی امنیت ملی مؤثر است به این معنی نیست که دولت در شورای عالی امنیت ملی همه تصمیمات را می‌گیرد.
به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ وی افزود: دولت هم تنها یک عضو شورایعالی امنیت ملی است این تصمیمات نیز مربوط به قبل از این دولت است که همچنان ادامه دارد.
پورمحمدی با بیان اینکه تعهدات دولت را باید مورد به مورد بررسی کرد، گفت: در حوزه سیاسی و اجتماعی دولت تا حد زیادی به وعده‌های خود عمل کرده و فضای آرامی که هم اکنون در محیط سیاسی و اجتماعی شاهد هستیم، بسیار کم تنش و کم برخورد بوده این نتیجه صبوری و آرامشی است که دولت دنبال می‌کند. البته بستر التهاب و عوامل التهاب‌آفرین فراوان هستند، اما هم در داخل و هم در خارج دولت سعی کرده این بسترها را کنترل کند. به هر حال برخی از بی‌سوژگی‌ تلاش می‌کنند برخی موارد را بزرگ کنند و سر و صدا راه بیاندازند.
درباره اظهارات پورمحمدی قابل ذکر است که خاتمی به خاطر صفت رئیس دولت اصلاحات بودن مورد اعتراض یا ممنوعیت نیست بلکه به اعتبار ایفای نقش عالمانه در آشوب آمریکایی- صهیونیستی سال 88 مورد مؤاخذه و سرزنش است به ویژه اینکه در محافل داخلی مدعیان اصلاح‌طلبی اذعان کرده که باور ندارد در انتخابات ۸۸ تقلب ]آن هم در حد 11 میلیون[ صورت گرفته است. او با این حال یکی از دست‌اندرکاران اصلی آن آتش‌افروزی 8 ماهه بود و بعدها نیز این شجاعت و مروت را نداشت که همان اعتراف در محافل خصوصی اصلاح‌طلبان را برای اطلاع مردم به شکل علنی در رسانه‌ها مطرح کند.
بنابراین، این بزرگواری نظام بوده که برای جرم و جفایی این چنین هنوز مجازاتی اعمال نکرده است. در عین حال مسئله فتنه همان طور که رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای هیئت دولت تصریح کردند خط قرمز نظام (و نه مسئله این دولت یا آن دولت) است و دولتمردان باید این خط قرمز نظام را محترم بشمارند چرا که اگر به تعبیر رهبر معظم انقلاب «رأی مردم حق‌الناس است» و فتنه‌گران اصرار بر زیرپا گذاشتن رأی مردم (جمهوریت) و هتاکی علیه اسلام- یا مجال فراهم کردن برای هتاکان- داشته‌اند، بنابراین عوامل فتنه خط قرمز نظام محسوب می‌شوند و از امثال آقای پورمحمدی انتظار می‌رود صورت مسئله را تقلیل نداده یا تحریف نکند.(+)

"Our President, analytical news site"