فرزند آيت الله طالقاني در اجلاس يکصدومين سالگرد تولد پدرش در خصوص شيوه محاکمه سران فتنه گفت: تشخيص شيوه محاکمه موسوي و کروبي به عهده نظام است ولي به نظر بنده بهترين راهکار مقابله با آنها همان طرح پيشنهادي آيت الله جنتي يعني حصر خانگي آنها و قطع ارتباط با دنياي مجازي است.

سيد مهدي طالقاني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در حاشيه اجلاس بزرگداشت يکصدمين سالگرد تولد آيت الله طالقاني در خصوص موضع گيري وي در قبال فتنه گران و منافقان اوايل انقلاب افزود: مرحوم طالقاني همواره سعي داشتند با گروه هاي مختلفي که در چارچوب احزاب و گروه ها فعاليت مي کنند مدارا نمايند، لذا معتقد بود تا زمانيکه اقدامي خلاف هنجارهاي نظام انجام ندهند بايد آزادانه به فعاليت خود بپردازند.

فرزند آيت الله طالقاني همچنين خاطرنشان کرد: نظام زماني در مقابل منافقان و معاندان انقلاب موضع گيري مي کرد که دست به اسلحه برده و عليه امنيت ملي اقدامات تحريک کننده اي را آغاز کردند.

وي همچنين تصريح کرد: امام راحل(ره) به پيشنهاد آيت الله طالقاني از منافقان خواستند در صورت زمين گذاشتن اسلحه هاي خود امام(ره) به ديدار آنها خواهد رفت ولي آنها توجه نکرده و به اقدامات ضد انساني و انقلابي و ترورهاي کور خود ادامه دادند.

فرزند مرحوم طالقاني همچنين اذعان داشت‌: زمانيکه آيت الله طالقاني از اقدامات منافقان و معاندان انقلاب مطلع شد در آخرين نماز جمعه خود در قبال منافقان موضع قاطعي گرفت به نحوي که مورد استقبال مقام معظم رهبري واقع شد.

وي همچنين در ادامه به نقش سران فتنه در پيروزي انقلاب اشاره کرد وافزود: موسوي در پيروزي انقلاب هيچ نقشي نداشت و پس از پيروزي انقلاب به عنوان نخست وزير انتخاب شد و در جريانات بني صدر مطرح گرديد.

وي همچنين به اقدامات فتنه انگيزانه موسوي و کروبي در وقايع پس از انتخابات 88 اشاره کرد و افزود: موسوي و کروبي با اعتراضات غير قانوني خود جو جامعه را متشنج کردند در حاليکه بايد اعتراضات خود را به صورت قانوني مطرح و پيگيري مي کردند ولي اين اقدام هنجارشکنانه و خلاف قانون آنها،مهمترين اشتباه استراتژيک آنها بوده است.

مهدي طالقاني درادامه اظهارداشت:مردم ما مردمي با بصيرت و آگاهند و پس از افشاگري هاي فراوان دريافتند راهي که موسوي و کروبي در پيش گرفته اند راهي مطرود است لذا پس از آن ديگر نتوانستند جمعيتي را گرد خود جمع آورند که 25 بهمن و 1 اسفند مهمترين مصداق اين موضوع مي باشد.

وي با اشاره به شيوه محاکمه سران فتنه خاطر نشان کرد:نظام بايد درباره محاکمه آنها تصميم گيري کند ولي به نظر بنده،پيشنهاد آيت الله جنتي در نماز جمعه بهترين شيوه مقابله و محاکمه سران فتنه است لذا حصر خانگي وايجاد محدوديت با دنياي بيرون و منع استفاده از وسايل ارتباط جمعي براي آنها کافي است.