آیت الله نوری همدانی با اشاره به مسئله تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران گفت: اولین شرط توافقات باید لغو تحریم‌ها باشد و لغو تدریجی به هیچ عنوان قابل قبول نیست؛ باید بدانیم فصل الخطاب ما سخنان رهبری است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ آیت الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به ریشه‌های استضعاف اظهار داشت: استضعاف فرهنگی، سیاسی و نظامی از مورادی هستند که مستبران با ایجاد آن به دنبال پیشبرد اهداف خود و نیازمند ساختن مردم جهان به ابر قدرت‌ها هستند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه گاهی مشاهده می‌شود استضعاف سیاسی وجود دارد و افرادی هستند که استضعاف سیاسی دارند، افزود: اسلام به دنبال مبارزه با ظلم و تحقق کرامات انسانی است.
استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به ریشه های مبارزه با استضعاف خاطر نشان کرد: انبیا از میان توده مردم برخواستند و یار و یاور آن‌ها هم مستضعفان بوده‌اند و مستضعفان دارای جایگاه خاصی در دنیا هستند.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مستضعفان در کنار پیامبران بودند و ضعف روحی پیدا نکردند افزود: امام خمینی (ره) فرمودند انقلاب برای نجات مستضعفان است.
وی با اشاره به اینکه امام خمینی در صحیفه نور به سلاطین انتقاد کرده‌اند گفت: امام خمینی (ره) در مورد آن‌ها در جلد چهارم صحیفه نور فرمودند، مقدرات ما از 2500 سال حکومت شاهنشاهی بوده است تا زمانی که انقلاب به پیروزی رسید.
آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مردم به نظام شاهنشاهی علاقه‌ای نداشتند گفت: امام خمینی (ره) فرمودند تولد پیامبر اسلام همزمان با خاموش با آتشکده‌ها و قدرت‌های جهان بود که خاموش شدن آتشکده‌ها نشان از پایان بت پرستی‌ها بود و خراب شدن کنگره‌ها هم نشان از بین رفتن ظلم بود.
مرجع تقلید شیعیان افزود: در جلد دهم صحیفه نور امام خمینی (ره) آمده است رضا شاه به طوری برخورد می‌کرد که ابتدا روحانیت و قاجار را مانع پیشرفت ایران می‌دانست.
استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه از تیم هسته‌ای ایران حمایت می‌کنیم و از آن‌ها تقدیر می‌کنیم، گفت: عملکرد تیم مذاکره کننده به دلیل اینکه منطق اسلام را به جهان نشان داده‌اند قابل تقدیر است.
وی افزود: دشمن فریبکار و سلطه گر است و سوابق آلوده و جنایات بسیاری دارند و باید مراقب آن‌ها بود.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به مسئله تحریم‌ها گفت: اولین شرط توافقات باید لغو تحریم‌ها باشد و لغو تدریجی به هیچ عنوان قابل قبول نیست؛ باید بدانیم فصل الخطاب ما سخنان رهبری است.
مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه مردم نباید دو فرقه شوند، گفت: نباید عده‌ای در این شرایط به دنبال انتقاد دائم به گروه دیگر باشند و باید با هم اتحاد داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه نسبت به پروتکل الحاقی نگران هستیم، افزود: ممکن است بخواهند در مورد سلاح‌های ما تحقیق کنند و باید در مورد به میان کشیده شدن بحث‌های دیگر در مذاکرات مراقب بود و مذاکره فقط بر سر هسته‌ای است.
استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه باید مراقب بود زمان را از دست ندهیم و این رفت و آمد طولانی مدت برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای درست نیست، گفت: مسئله مهم دیگر مسئله یمن است که باید برای آن اندیشید.
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه خادم الحرمین عربستان سالانه هزاران جلد قران چاپ می‌کند، افزود: با این وجود و ادعای مسلمانی عربستان در این موضوع اشتباه کرده است و به مسلمانان حمله کرده است.
وی با بیان اینکه مشکلات اقتصاد ما به تحریم مربوط نیست، عنوان کرد: معیشت مردم مهم است و باید در کشور خود به دنبال حل مشکلات مانند بیکاری باشیم و با برنامه‌هایی که تنظیم می‌شود گام‌هایی در توسعه کشاورزی، صنعت و یکسان سازی قیمت‌ها در کشور انجام شود.(+)

"Our President, analytical news site"