دکتر حسن عباسی:"حرف رهبر انقلاب این بوده که مذاکره فقط در موضوع انرژی هسته ای است،ولی امروز رئیس جمهور در سخنانش می‌گوید،کسانی که فکر می‌کنند ما فقط در مورد انرژی هسته ای مذاکره می‌کنیم ، در اشتباهند، ما میخواهیم همه مشکلات را با جهان حل کنیم. این اولاً در حد و قواره شما نیست که بخواهید همه مشکلات را در مذاکرات حل کنید، مملکت رهبر و قانون اساسی دارد و جنگ و صلح در قانون در اختیار رهبری است"

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ استاد حسن عباسی در همایشی که با حضور دانشجویان در سالن نفت و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر ترتیب یافت، اظهار داشت: اگر کل مشکلات ما با غرب حل بشود، حکومت پهلوی را هم دوباره برگردانیم، دست آمریکا و اسرائیل را هم ببوسیم و به کشور برگردانیم و بگوییم اشتباه کردیم انقلاب کردیم، تأثیرش بر روی اقتصاد کشور ما 5 درصد نیست.
به گزارش " بوشهر 24 "، رئیس مرکز بررسی های دکترینال امنیت بدون مرز که در نشستی دانشجویی با موضوع ایران 1414 در جهان 2035، در بوشهر حضور یافته بود، ضمن تبریک ماه رجب گفت: زمانی افراد انگشت شماری معتکف می شدند، اما در جامعه دینی امروز ایران صدها هزار جوان و پیر معتکف می شوند.
برای یک کشور افق دید باید حداقل 25 ساله باشد
وی با تاکید بر ضرورت چشم انداز گرایی جهت پیشرفت ایران گفت: خانوده ها برای فرزندان خود برنامه 25 تا 30 ساله در نظر می گیرند، وقتی برای یک فرد چم اندازی اینچنین در نظر گرفته می شود، قطعا برای یک کشور و یک ملت نیز باید حداقل افق دید 25 ساله در نظر داشته باشد.
عباسی با اشاره به لزوم داشتن افق دید بلند مدت برای کشور گفت: این دید لازمه داشتن یک جامعه فعال و غیر منفعل است که برای رسیدن به این دید مجهز شدن جوانان به این فن می باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر یک کشور فضایی هستیم و ماهواره به فضا می فرستیم، کشوری موشکی هستیم، در حوزه سلولهای بنیادی تحولات زیادی داشتیم، در حوزه هسته ای پیشرفت زیادی داشته ایم.
اقتدار ملی ما جایگاه ویژه ای دارد
وی با اشاره توانایی های بالای ایران در سیاست بین الملل گفت: در طول 10 سال گذشته 4 جنگ صورت گرفت، نبردهای 33 روزه لبنان و رژیم صهیونیستی، نبرد 22 روزه غزه، نبرد 8 روزه غزه و نبرد 51 روزه غزه و اتفاقاتی که در بیداری اسلامی رخ داد، مسائل یمن و .... نشان می دهد که در موقعیتی قرار داریم که اقتدار ملی ما جایگاه ویژه ای دارد.
وضعیت فعلی اقتصاد ما به مراتب از بسیاری از کشورها بهتر است
عباسی با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی کشور گفت: البته اگر با شرایط فعلی اقتصاد در نظام بین الملل آشنا باشید متوجه خواهید شد که همین وضعیت فعلی اقتصاد ما به مراتب از بسیاری از کشورها بهتر است. بطوریکه وقتی نقشه اقتصاد جهانی را می بینید متوجه می شوید که اقتصاد همه کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی، جنوب شرق آسیا در وضعیت نامطلوبی قرار دارند.
آمریکا 4 برابر بودجه سالیانه خود بدهی دارد
وی در ادامه گفت: آمریکا حدود 4 برابر بودجه سالیانه خود بدهی دارد و این در حالی است که کشور ما کمتر از یک دهم بودجه سالیانه اش بدهی خارجی دارد. در این شرایط نامطلوب اقتصاد جهانی با 57 تریلیون دلار بدهی ما باید چه کنیم؟ نتیجه این مشکل چه خواهد شد؟ احتمالا جنگ های جهانی و مشکلات عجیب و غریب دیگر.
عباسی افزود: نسل جوان ما باید یک افقی را ببیند و بداند از زمان حالا تا 50 سال آینده قرار است چه اتفاقاتی رخ بدهد؟
وی با اشاره به تغییرات احتمالی در چند ساله آینده دنیا گفت: تا 20 سال آینده جمعیت کره زمین به 10 میلیارد خواهد رسید، این در حالی است که اقتصاد رو به فروپاشی امروز دنیا از عهده 7 میلیارد نفر فعلی هم بر نمی آید. تغییر عمده دیگری که رخ خواهد داد، تغییرات زیست محیطی به دلیل اثرات مخرب تکنولوژی خواهد بود.
گرفتن موبایل از جوان امروز به معنی زندانی کردن اوست
عباسی با اشاره به تغییرات عمده ای که در سبک زندگی رخ خواهد داد، گفت: مناسبات زندگی امروز دیجیتالی شده است، بطوریکه گرفتن موبایل از جوان امروز به معنی زندانی کردن آنان است. تفرد و فردی شدن زندگی حاصل همین دیجیتالی شدن سبک زندگی خواهد بود.
شبکه های اجتماعی؛ عامل افسردگی و اضطراب
وی در ادامه گفت: همین فردگرایی باعث می شود که فرد در روابط اجتماعی خود دچار مشکلت اساسی شود، از طرفی روابط اجتماعی خود را در شبکه های اجتماعی اینترنتی رقم می زند، که نتایج آن بالا رفتن سن ازدواج، افزایش آمار طلاق و در مراحل حادتر افسردگی و اضطراب خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به تغییرات عمده ای که در ماهیت کسب و کار رخ می دهد، افزود: در گذشته کسب و کار ماهیت تولیدی متفاوتی داشت، زمانی کشاورزی بود که در ادامه با اضافه شدن اتوماسیون ربات ها جای انسانها را گرفتند. در حال حاضر هم مشاغل در غرب به سمت کارهای خدماتی رفته است. کشاورزی از حالت طبیعی به حالت ژنتیکی تغییر پیدا کرد و همه تولیدات از ماهیت طبیعی خود دور شده و حالت شیمیایی پیدا کرده است.
ماهیت آموزش و فرآیند کسب معرفت نیز تغییرات اساسی پیدا کرده است: در 7000 سال گذشته معرفت و علم بشر بر مبنای تصور بود. مثلا گفته می شد «علی از در آمد»، این جمله تصور و فهم می شد. که این فرآیند در این دوره نابود شد. و در حال حاضر بجای گفتن علی از در آمد، باید نشان داده شود با تصویر که «علی از در آمد». ذهنیت ها و فرآیند معرفت تصویری شده است. این روزها آموزش در کلاسهای درس همراه با استفاده از تصاویر، انیمیشن و فیلم مستند شده است.
وی در ادامه گفت: لذا در جامعه امروز ماهیت تهدید، امنیت، کار، جامعه سازی و ماهیت زندگی در حال تغییرات اساسی است.
رئیس مرکز بررسی های دکترینال با اشاره به تغییرات سیاسی در سالهای آینده گفت: اولین تغییر این است که مرزهای بین کشورها به هم خواهد ریخت، ماهیت سیاست به سرعت دگرگون می شود. نسبت مردم ما با این تغییرات سیاسی چیست؟ آیا کشور ما جز اهداف این تغییرات نیست؟
وی در ادامه با اشاره به تغییر ماهیت فقر در دنیای امروز گفت: در گذشته فقیر اشاره به فرد مستمند و از کارافتاده ای داشت ولی تعریف فقر تغییر کرده است. امروز یک فرد متعلق به طبقه متوسط می تواند فقیر باشد، چون سطح زندگی بالا رفته است.
اینکه گفته می شود با لغو تحریم وضعیت خوب می شود، قابل اعتنا نیست
عباسی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از برخی اظهارنظرهای رئیس جمهور گفت: ما باید برای نجات اقتصاد خود برنامه داشته باشیم، این حرفهایی که گفته می شود که تحریم ها لغو می شود و وضعیت اقتصاد خوب می شود، هیچ کدام قابل اعتنا نیست همه اینها فضاسازی تبلیغاتی و سیاسی است. حرف رهبر انقلاب این بوده است که مذاکره فقط برای انرژی هسته ای، بعد دوستان سخنرانی می کنند و می گویند کسانی که فکر می کنند، فقط برای انرژی هسته ای مذاکره می کنیم در اشتباه هستند، ما می خواهیم همه مشکلات را با جهان حل کنیم.
شما در حدی نیستید که بخواهید همه مشکلات را با مذاکره حل کنید
وی در ادامه گفت: اولا این در حد شما نیست که بخواهید همه مشکلات را با مذاکرات حل کنید، مملکت رهبر دارد، قانون اساسی دارد، خط و خطوط را مجلس تعریف کرده است و باید در مذاکرات این حد و حدود رعایت شود. نه اینکه ادعا بشود که مهم نیست در این مذاکرات به چه نتیجه ای می رسیم و این مذاکرات مقدمه ای برای حل مسائل دیگه است. مقدمه ای برای حل کردن چه مسائلی هست؟ تو با آمریکا چه چیزی را می خواهی حل کنی؟
آیا آمریکا دیگر شیطان بزرگ نیست؟
عباسی در ادامه گفت: امام خمینی فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است، آیا مشکل شیطان بودن آمریکا حل شده است؟ فرمودند آمریکا تروریست بالذات هست، آیا این حل شده است؟ فرمودند استکبار جهانی است، آمریکا دیگه استکبار نیست؟ دیگر آمریکا ام الفساد نیست؟
وی در ادامه افزود: این چه ادبیاتی است که یک روز بگوییم پلیس کاری به اسلام نداشته باشد، یک روز می گوییم ما نمی خواهیم مردم را به بهشت ببریم و حالا هم دارند مردم را به زور می برند طرف جهنم، بعد هم ادعا می کنند که مذاکرات فقط هسته ای نیست، بلکه برای حل همه مسائل است. نه دوست عزیز حل کردن همه مسائل در حیطه اختیارات جنابعالی نیست.
عباسی در ادامه خطاب به حسن روحانی گفت: حرف جنابعالی در تعارض با سخن رهبر این مملکت بود که فرمودند فقط مذاکره در مورد انرژی هسته ای است و با توجه به اینکه منافع ما با منافع آمریکا در منطقه در تعارض قرار می گیرد ما هیج حرف دیگری با آمریکا نداریم.
آمریکا به جمهوری اسلامی تبدیل می کنیم
وی در ادامه گفت: همانطوری که در منطقه از سوریه، لبنان، فلسطین، عراق ، یمن و ... سیاست های ایالات متحده و اذنابش را زمین زدیم؛ تا آمریکا را به جمهوری اسلامی تبدیل نکنیم، دست برنمی داریم.
عباسی در ادامه گفت: می گویند باید در عرصه سیاست خارجی واقع گرا باشیم. اگر شما واقع گرا هستید، پس چرا وقتی والراشتاین آمد به ایران از وی خواستید که تئوری فروپاشی آمریکا را مطرح نکند؟
شما مدیون خون شهدای هسته ای هستید
وی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته ای خطاب به روحانی گفت: اگر پای میز مذاکره نشسته اید و به حرف شما گوش می کنند، بخاطر خون شهدای هسته ای است که یک چیزی را به عنوان فن آوری هسته ای تحویل مردم دادند؛ سال 82 که شما همه چیز را تحویل دادید و رفتید، هیچ چیزی نبود. اما با خون شهدای هسته ای مملکت به ده ها هزار سانتریفیوژ ، سوخت 20 درصد رسید، شما این را روی میز مذاکره گذاشته اید، فکر می کنید چون لبخند زدید شما را تحویل می گیرند؟
حد و حدود خودتان را در قانون اساسی رعایت کنید
عباسی در ادامه گفت: اگر هیمنه قاسم سلیمانی و یارانش که هر روز تابوتشون می آید، نبود چه کسی به حرف شما گوش می داد؟ مسئله این است که دوستان حد و حدود خودشان را در قانون اساسی رعایت کنند، قرار بر همدلی است، اما اگر قرار است که موضعی بگیرند که ربطی به اختیارات آنها ندارد و جز اختیارات ولی فقیه است، اینجا همدلی چطور می توانید تفسیر کنید؟
یونان که تحریم نبود، پس چرا اقتصادش فروپاشید؟
وی افزود: به شما می گویند که اگر تحریم ها برداشته بشود مشکلات حل می شود، بنده سوال کردم، اگر رفع تحریم مشکلات ما را حل می کند، یونان که تحریم نبود پس چرا اقتصادش فروپاشید؟ ایتالیا که تحریم نبود، اسرائیل را هم که به رسمیت شناخته، برهنگی و بی حجابی هم که دارد، دفاع از حزب الله لبنان هم نکرده، دنبال سلاح اتمی نبوده پس چرا اقتصادش دچار مشکل است. چرا خود آمریکا دچار مشکلات اقتصادی است؟ چرا شهر دیتروید فروپاشید؟ اما هیچ کس از دولتمردان و اقتصادانانش پاسخ ندادند.
اگر دست اسرائیل را هم ببوسیم مشکل اقتصاد حل نخواهد شد
عباسی در ادامه گفت: اگر کل مشکلات ما با غرب حل بشود، حکومت پهلوی را هم دوباره برگردانیم، دست آمریکا و اسرائیل را هم ببوسیم و به کشور برگردانیم و بگوییم اشتباه کردیم انقلاب کردیم، تأثیرش بر روی اقتصاد کشور ما 5 درصد نیست.

دریافت لینک مستقیم فیلم با کیفیت بالا و حجم 815 مگابایت

دریافت لینک مستقیم فیلم با کیفیت متوسط و حجم 212 مگابایت

دريافت لينک مستقيم کلیپ با حجم 21 مگابایت

دریافت فایل صوتی کامل جلسه با کیفیت بالا و حجم 155 مگابایت

"Our President, analytical news site"