اوباما در اظهاراتی مدعی شده که عملیات ائتلاف به رهبری کشورش؛ تجهیزات، نفرات و رهبران داعش را هدف قرار داده و این گروه را به شدت تضعیف کرده است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ رئیس‌جمهوری آمریکا از کنگره کشورش خواست که مجوز یک عملیات نظامی سه ساله علیه گروه داعش را صادر کند که می‌تواند شامل عملیات محدود زمینی هم باشد.
باراک اوباما در اظهاراتی مدعی شده که عملیات ائتلاف به رهبری کشورش؛ تجهیزات، نفرات و رهبران داعش را هدف قرار داده و این گروه را به شدت تضعیف کرده است، اما ادامه نداد که بزرگترین ائتلاف جهانی و بزرگترین کشوری که دارای تجهیزات هوشمند است چگونه می شود به اشتباه آن هم نه یک بار بلکه بیش از چندین بار تجهیزات و ادوات نظامی را در مناطقی که داعش در آنجا با کمبود امکانات روبرو بوده را از راه آسمان برای این گروه تروریستی ارسال کرده باشد؟!!!
از این اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا که بگذریم، باید به دنبال چرایی درخواست مجوز برای حمله زمینی به خاک یک کشور دیگر از سوی رییس جمهور دموکرات باشیم!
امر واضح و مبرهنی که وجود دارد آن است که هیچ گاه دموکرات ها در آمریکا به دنبال جنگ طلبی نبوده اند و همیشه این روسای جمهوری خواه بوده اند که بر طبل جنگ نواخته و آغاز گر تهاجم به سایر کشورها شده اند.
این در حالیست که تنها دو سال از ریاست جمهوری اوباما مانده و درخواست حضور سه ساله می تواند همان بازی جمهوری خواهان در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پسر باشد که در انتهای ریاست جمهوری اولش آن هنگام که محبوبیت وی به شدت کاهش یافته بود و می رفت که جمهوری خواهان بازنده انتخابات ریاست جمهوری شوند به ناگاه مسئله تهدید بن لادن علیه آمریکا و قطع برق در برخی از ایالات آمریکا صورت گرفت که این امر منجر به ترس و واهمه مردم از تروریست شد و بوش پسر توانست با رای پایینی باز هم رییس جمهور آمریکا شود.
حال دموکرات ها هم گویا به دنبال این بازی هستند تا با وانمود کردن وجود خطر داعش در سوریه و تهدید آن بر آمریکا یک بازه سه ساله را در مبارزه با داعش تعریف کنند که بیان همین نکته نشان از عدم اراده و توانایی لازم در آمریکا و هم پیمانانش در مبارزه جدی و سریع با داعش و گروه های تروریستی است.
سوالی که باید اوباما و هم حزب هایش نه تنها باید در قبال جمهوری خواهان پاسخگو باشند بلکه باید در قبال افکار عمومی مردم دنیا نیز پاسخ دهند که چرا پس از گذشت 4 سال از جنایت های داعش و گروههای تروریستی در عراق و سوریه؛ باید الان درخواست حضور نظامی آن هم به مدت سه سال گرفته شود؟


روزنه 164 | دانلود لینک مستقیم فیلم با حجم 30 مگابایت

دلیل دیگر برای درخواست مجوز اوباما از کنگره برای حمله و حضور نیروی زمینی در سوریه را می توان به شکست برنامه های آمریکا در برنامه ریزی ها دانست.
به عبارت بهتر آمریکا فکرش را نمی کرد ه دولت سوریه بتواند در قبال داعش پیروز شود و دولت سوریه پس از 4 سال همچنان پابرجا بماند.
طولانی شدن جنگ در سوریه هم برای آمریکا و غرب خوب است و هم بد.
خوب از آن جهت که بسیاری از شهروندان غربی که دارای افکار تکفیری هستند و می توانند برای دولت های غربی تهدیدی تروریستی باشند بدون هیچ زحمتی راهی سوریه و عراق برای به خیال خود جهاد ! می شوند.
از سوی دیگر ادامه و طولانی تر شدن جنگ می تواند برای غربی ها بد باشد. چرا که ادامه این جنگ ها می تواند باعث سرخوردگی شهروندان کشورهای غربی شود و عدم پیروزی خود را در رفتار دولت های غربی ببینند و به دنبال انتقام از کشورشان بیافتند و با عملیات های تروریستی در کشورشان ، امنیت دولت های غربی را به مخاطره بیاندازند.
از این رو آمریکا به به دنبال آن است تا با حضور نظامی در سوریه مانع از بازگشت بازمانده های داعش به کشورشان شود.

"Our President, analytical news site"