وزارت صنعت، معدن و تجارت بیاید گزارش عینی از اقدامات عملی انجام شده بدهد و بگوید چکار کرده است؟ برای حمایت از تولید داخلی؟ برای بهبود فضای کسب و کار؟ برای تحقق اقتصاد درون زا چه کرده اند؟ متاسفانه گاهی انسان احساس میکند که برخی تصمیات در نقطه مقابل و خلاف اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده. بهتر است آقای وزیر گزارش شفاف عملکرد خود را بدهند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ حسین طلا ، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تبیین نوع حمایت خود از دولت پرداخت و گفت: رهبری فرمودند که حامی دولت اند و از همه توان و ابزارهای خود برای حمایت از دولت استفاده می کنند. شاید بخشی از این ابزارها، مردم، رسانه ها، سیاسیون و نمایندگانی باشند که خود را پیرو رهبری میدانند. ما در مجلس نیز به عنوان یکی از ارکان نظام تمام تلاش خود را می کنیم تا دولت در خدمت رسانی به مردم و انجام وظایف شرعی و قانونی اش موفق باشد.

وی با اشاره به حمایت‌های همیشگی رهبری از دولت ها افزود: البته دونکته را باید در نظر گرفت؛ یکی آنکه این حمایت ویژه نیست و از همه دولت‌ها بوده چرا که دولت –فارق از آنکه چه کسی رییس آن است- از ارکان نظام به شمار میرود و بار اصلی آبادانی کشور را بردوش دارد؛ پس تقویت آن یعنی تقویت نظام. دوم اینکه رهبری همواره تاکید داشتند که دولت نقد شود و رییس جمهور نیز تحمل خود را دربرابر نقد بالا ببرد.

دکتر حسین طلا درباره نقد مهم این روزها به دولت گفت: کشور از نظر اقتصادی شرایط سختی دارد، ما نیاز به یک جهش اقتصادی –آن هم اقتصاد عدالت محور- داریم. راهکاری که کارشناسان مطرح میکنند، اقتصاد درون زاست، همان مدل اقتصاد مقاومتی. این یک نگاه تخصصی است و تنها راه چاره کشور برای حرکت به سمت پیشرفت و آبادانی است. به نظر میرسد که در این حوزه دولت ضعیف وارد شده و نقش خود را به درستی ایفا نکرده است.

ایشان با تاکید بر اهمیت نقش دولت در این زمینه افزود: با شعار دادن کشور پیشرفت نمی کند، کار عملی لازم است. وزارت صنعت، معدن و تجارت بیاید گزارش عینی از اقدامات عملی انجام شده بدهد و بگوید چکار کرده است؟ برای حمایت از تولید داخلی؟ برای بهبود فضای کسب و کار؟ برای تحقق اقتصاد درون زا چه کرده اند؟ متاسفانه گاهی انسان احساس میکند که برخی تصمیات در نقطه مقابل و خلاف اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده. بهتر است آقای وزیر گزارش شفاف عملکرد خود را بدهند.

نماینده مردم تهران با اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت های داخلی کشور افزود: کشور ظرفیت های فراوانی دارد که اگر فقط بخشی از آن فعال شود، بسیاری از مشکلات مهم مانند اشتغال، تورم، وابستگی و... حل میشود. مهم آن است که مدیران ارشد کشور این ظرفیت ها را باور داشته باشند، بشناسند و بخواهند از آن استفاده کنند و من امیدوارم که این اتفاق و این نگاه در بدنه اقتصادی دولت ایجاد شود.
منبع