یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت که در شرایطی که اصلاح‌طلبان به خاطر عدم تحقق وعده‌های مورد نظر خود روحانی را تحت فشار قرار داده‌اند، برخی میانه‌روها نیز نسبت به مذاکرات هسته‌ای که مورد تأکید روحانی است ناامید شده‌اند.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز در گزارشی با بررسی دوره 9 ماهه زمامداری حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان اعلام کرد که وی هم‌اکنون نه تنها از سوی مخالفانش، بلکه از سوی حامیان اصلاح‌طلب خود نیز تحت فشار قرار دارد.

به نوشته لس‌آنجلس تایمز، روحانی به علت آنچه "عدم توان وی برای تحقق وعده‌هایش" عنوان شده است با واکنش شدید و منفی حامیان خود و کسانی که به وی رأی داده‌اند مواجه شده است. این در شرایطی است هم تندورها و هم اصلاح‌طلبان حامی وی از بهبود وضعیت اقتصادی ناامید شده‌اند.

این در حالی است که در پی افزایش اخیر قیمت‌های بنزین، طبقه کارگر و متوسط ایران نیز به شدت خشمگین شده‌اند.

این نشریه به نقل از یک روزنامه‌نگار فعال در تهران نوشت: "مردم فکر می‌کنند فریب داده شده‌اند، آن‌ها به ما می‌گویند که از نظر اقتصادی شرایط بهتر نشده است، با این حال ما امید داشتیم همانند دوره اول ریاست جمهوری خاتمی شاهد گشایشی در رسانه‌ها و وضعیت مخالفان می‌شویم، اما هیچ چیزی تغییری نکرده است و ما بار دیگر ناراضی هستیم".

براساس این گزارش، اصلا‌ح‌طلبان حامی روحانی، هم وی و هم تندروهای محافظه‌کار را در جلوگیری از ایجاد تغییرات (مدنظر خود) مقصر می‌دانند.

این در حالی است که به نوشته این نشریه، محافظه‌کاران به دنبال این هستند که روحانی برای بهبود اقتصاد و کاهش بی‌کاری تلاش کرده و در گفتگوهای هسته‌ای موضع مستحکم‌تری اتخاذ کند.

روحانی پیشتر گفته بود که تنها با مذاکره با قدرت‌های جهان در مورد فعالیت‌های هسته‌ای، ملت (ایران) شاهد خواهد بود که تحریم‌ها کاهش می‌یابد، اما هم‌اکنون بسیاری احساس سرخوردگی می کنند.

لس‌آنجلس تایمز در این گزارش نوشت: پیشتر فقط تندورها نسبت به مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی که شامل آمریکا است،‌ بدبین بودند، اما احساس نا‌امیدی در بین برخی میانه‌روها نیز رو به گسترش است، از این نظر که ممکن است ایران در تلاش برای کاهش تحریم‌های بین‌المللی، بهای بسیار زیادی را (به طرف مقابل) پرداخت می‌کند.

منبع:تسنیم