چندی پیش کوثری از تشکیل شورایی بالادستی خبر داده که مذاکرات هسته‌ای با نظارت و تأیید آن شورا انجام خواهد شد. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: «در مباحثی مانند غنی‌سازی و موارد دیگری مرتبط با این موضوع، تیم مذاکره‌کننده فعالیت‌های خود را با تیم یاد شده هماهنگ خواهد کرد.» عراقچی عضو تیم مذاکرات نیز اخیرا ادامه مذاکرات را منوط به نظر مثبت شورای عالی امنیت ملی دانسته بود.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، در پی آشکار شدن ضعف‌های متعدد و اشکالات جدی حقوقی و فنی توافق ژنو، رهبر معظم انقلاب در تذکری به دولت آقای روحانی، خواستار تقویت تیم مذاکرات شده بودند که علیرضا زاکانی این تذکر را چندی قبل خبری کرد.

هفته نامه 9دی همان زمان در تکمیل خبر زاکانی نوشت: «با توجه به سکوت آقای روحانی و عدم دفاع جدی وی از توافقنامه ژنو بر خلاف روزهای نخست، شنیده ها حاکی از آن است که به تیم مذاکره کننده هسته ای تذکراتی از جمله لزوم تقویت تیم از نظر فنی و حقوقی داده شده است. همچنین با توجه به ایرادات مهم متن توافقنامه، این اشکالات ناشی از عجله یا شرایط میدانی دانسته شده و تاکید شده که نباید توافقنامه ژنو را پیروزی بزرگ دانست و لازم است توافقنامه مورد نقد قرار گیرد.»

و حالا کوثری از تشکیل شورایی بالادستی خبر داده که مذاکرات هسته‌ای با نظارت و تأیید آن شورا انجام خواهد شد. کوثری هفته گذشته در این رابطه اعلام کرد: «با توجه به نتایج نامطلوبی که در مرحله اول توافقات ژنو داشتیم، قرار بر این شد که تیم مسئولان(ناظر بر مذاکره‌کنندگان هسته‌ای) با اضافه شدن 2 نفر دیگر، جزء به جزء مسائل را برای تیم مذاکره‌کننده تعیین کنند.»

وی با بیان اینکه در این شرایط تیم مذاکره کننده هسته‌ای با هماهنگی تیم یاد شده فعالیت می‌کند، تصریح کرد: «البته دلیل این اقدام این بود که در مرحله اول آنطور که باید و شاید مذکرات به نفع ما پیش نرفت.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: «در مباحثی مانند غنی‌سازی و موارد دیگری مرتبط با این موضوع، تیم مذاکره‌کننده فعالیت‌های خود را با تیم یاد شده هماهنگ خواهد کرد.» عراقچی عضو تیم مذاکرات نیز اخیرا ادامه مذاکرات را منوط به نظر مثبت شورای عالی امنیت ملی دانسته بود.