حمله به ایران در شرایط کنونی اولویت‌های جدید، ائتلاف‌های جدید، نگرانی‌های جدید و پیچیدگی‌های جدید در منطقه به دنبال خواهد داشت. هیچ کس نمی‌تواند تصور کند که این جنگ چه عواقبی می‌تواند به همراه داشته باشد.

شبکه پرس تی وی26 فوریه(07 اسفند) نوشت: «مدیر کل پیشین شبکه خبری الجزیره می‌گوید: اقدام نظامی علیه ایران عواقب فجیعی برای تحولات دموکراتیک کنونی در جهان عرب به دنبال دارد.»
وداح خانفر روز شنبه (6 اسفند، 25 فوریه) گفت: «آنچه اتفاق می‌افتد، فاجعه است.»
وی افزود: «حمله به ایران در شرایط کنونی اولویت‌های جدید، ائتلاف‌های جدید، نگرانی‌های جدید و پیچیدگی‌های جدید در منطقه به دنبال خواهد داشت. هیچ کس نمی‌تواند تصور کند که این جنگ چه عواقبی می‌تواند به همراه داشته باشد.»
وی خاطر نشان کرد: «این جنگ تغییرات زیادی در آن چه ما به عنوان موفقیت در جهان عرب و در خاورمیانه می‌بینیم، ایجاد خواهد کرد.»
خانفر هشدار داد هر گونه جنگ علیه ایران، احتمال دخالت‌های خارجی در تحولات جهان عرب را افزایش خواهد داد.
آمریکا و اسرائیل تهران را به تلاش برای دست یافتن به اهداف نظامی در برنامه اتمی‌اش متهم و از این ادعاها به عنوان بهانه‌ای برای تهدید ایران به حمله نظامی استفاده می‌کنند.
مقامات ایرانی ضمن رد این ادعاها، تاکید دارند هر گونه اقدام نظامی علیه تهران، با پاسخی دندان شکن روبرو خواهد شد.
مقامات ایرانی هشدار داده‌اند چنین اقدام نظامی می‌تواند به جنگی که مناطقی بسیار وسیع‌تر از خاورمیانه را در بر خواهد گرفت، بیانجامد.