هر چقدر از نقش و عظمت والای معلم سخن بگوییم بدون تردید نمی توان حق مطلب را ادا کرد چرا که معلمی از جایگاه بسیار والا و ارزنده ای برخوردار است.

مشاور رییس جمهوری، گفت: هر چقدر از نقش و عظمت والای معلم سخن بگوییم بدون تردید نمی توان حق مطلب را ادا کرد چرا که معلمی از جایگاه بسیار والا و ارزنده ای برخوردار است.
«اسفندیار رحیم مشایی» روز دوشنبه در آیین گرامیداشت هفته تجلیل از مقام والای زن و معلم در جمع مدرسین زبان موسسه علوم و فنون آزاد کیش این مطلب را بیان کرد.

رحیم مشایی با بیان این که خداوند نخستین معلم است، اظهارداشت: درباره جایگاه ، شان و منزلت مقام معلم در آیات و روایات اشاره شده و همانطور که علم موجب کمال و معرفت انسان است، طبیعتا انسان نیز بر اساس افزایش معرفت به درجات رفیع دست می یابد.

وی تاکید کرد: اگر کشوری بخواهد قله های افتخار را کسب کند، باید این باور را در بین نسل های جوان خود ایجاد کند.

رحیم مشایی با بیان این که باید به خود و اندیشه ها متکی بود، اظهارداشت: این خودآگاهی باعث می شود که انسان قله ها را یکی پس از دیگری فتح کند و به معرفت دست یابد.

مشاور رییس جمهوری در ادامه با تاکید بر جایگاه تعلیم و تعلم در جامعه، گفت: تعلیم یک زبان برای برقراری رابطه بین انسانی با انسان دیگر عبادت مسلم است.

رحیم مشایی افزود: منابع آموزش زبان مباحث زیادی را دربرمی گیرد لذا تدریس زبان کمک می کند که شخصیت بین المللی انسان محقق می شود و در صورتی که این امر تحقق پیدا نکند بسیاری از ظرفیت های اصلی انسان بالفعل نمی شود.

رحیم مشایی در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص علت هجمه های وارده به دولت در ماه های پایانی خدمت آن، گفت: پاسخ آن بسیار روشن است وقتی دولتی خوب کار کند طبیعتا کسانی که خواستار رقابت با آن هستند، برای کاهش فاصله رقابت با دولت دست به هجمه و انتقادات می زنند.

با حضور اسفندیار رحیم مشایی مشاور رییس جمهوری و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد از مدرسین برتر زبان با اهدای لوح سپاس و جوایزی تقدیر شد.