ˈ اسفندیار رحیم مشاییˈمشاور رییس جمهور و رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد پس از دریافت نشان درجه یک فرهنگ و هنر از رییس جمهور، مزایای مادی این نشان را به پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر و نیز کودکان سرطانی هدیه کرد تا صرف درمان آنها شود.

مشایی روز یکشنبه در مراسم ملی استقبال از نوروز در سخنانی خود را لایق دریافت این نشان ندانست و گفت: نیمی از مزایای مادی این نشان را به پیشکسوتان فرهنگ و هنر تقدیم می کنم که با بیماری های سخت مواجه هستند تا در درمانگاه ریاست جمهوری هزینه درمان آنها شود.

به گزارش ایرنا مشایی افزود: نیمی از آن را به گل های نو رسیده ای که وقت پژمرده شدنشان نرسیده اما پژمرده هستند یعنی به کودکان سرطانی تقدیم می کنم.

وی در حالی که بغض کرده و قطرات اشک از چشمانش جاری بود ؛ افزود: در آستانه بهار که فصل رویش است دعا می کنم که اینان ریزش نکنند و بمانند.

مشاور رییس جمهوری مهر و محبت را مهم ترین و بالاترین صفت ایرانیان عنوان کرد و افزود: این دولت از ابتدای شکل گیری بنای خود را بر مهر گذاشت زیرا در سایه سار مهر می توان هر فضیلتی را داشت.

وی تاکید کرد: نمی توان ادعای توحید و قیامت و پایبندی به ارزش های مکتب اسلام داشت اما مردم را دوست نداشت.

مشایی ادامه داد: معتقدان به این مکتب کسانی هستند که عشق به ملت در آنان موج می زند و اگر پیامبر اسلام (ص) فرمود که برای کامل شدن اخلاق مبعوث شده است این بدین معنی است که باید خودمان را در دیگران جست و جو کنیم.

وی به اعتقاد ملت ایران درباره آینده درخشان بشریت و ظهور حضرت ولی عصر (عج) اشاره کرد و افزود: اگر امام خود را تبلیغ می کنیم دنیا بداند که امام ما بهار است.