محسن سازگارا که 4 سال قبل برای عمل جراحی قلب به آمریکا رفت امروز در مرکز جنگ سایبری علیه نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

 

" سایت صهیونیستی "تابلت" در مقاله ای تحت عنوان "برخلاف انقلابیون" به معرفی "محسن سازگارا" از سردمداران "جریان سبز" پرداخت.

 

به ادعای این سایت ، سازگارا علی رغم ظاهر پروفسور مآبانه اش، یکی از موثرترین چهره های تاثیر گذار در سیاست خارجی سازمانهای جاسوسی آمریکا علیه ایران و موثرترین فرد در سازماندهی و هدایت آشوب های خیابانی در بعد از انتخابات ریاست جمهوری در تهران بود.

 

این سایت صهیونیستی بروز آشوب های خیابانی و تلاش برای استحاله نظام جمهوری اسلامی ایران را نتیجه هوشیاری و سیاست های هوشمندانه "رئالیست ها" به رهبری "ریچارد هاس " رییس شورای روابط خارجی آمریکا که نفوذ زیادی در شکل گیری سیاست خارجی دولت اوباما دارد دانسته و به نقش محسن سازگارا در پیش برد سیاست خارجی دولت اوباما در استحاله نظام جمهوری اسلامی پرداخته و می نویسد : سازگارا یکی از رهبران اصلی "جنبش مخالفان ایران" است و وب سایت او مرکز فرماندهی آشوبگران خیابانی در ایران است.

 

"ریچارد هاوس" و هم فکرانش در شورای روابط خارجی با سیاست های جنگ طلبانه جورج بوش رییس جمهور اسبق آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالف بودند و پس از پیروزی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جریان سیاست گزاری در سیاست خارجی آمریکا را در دست گرفتند و در خصوص مقابله با جمهوری اسلامی ایران قائل به استحاله نظام از درون می باشند و نه توسل به زور.

 

نویسنده برای اثبات اینکه " رئالیست ها" به دنبال شروع مجددی هستند به اظهارات ماه ژانویه "ریچارد هاوس" درنیوزویک اشاره استناد می کندکه گفته بود:

 

ما باید بر حقیقتی دیگر متمرکز شویم و آن حقیقت این است که ایران امروز پس از 30 سال بی از زمان سقوط شاه بیش از هر زمان دیگری در آستانه یک تغییر سیاسی است. امروز باید از معترضین در داخل ایران حمایت کرد و شکاف بین حاکمان ایران را تعمیق کرد .پروسه ای که در جریان است اما پیروزی آن کمی زمان بر خواهد بود.واین یعنی فرصتی برای تغییر در ایران و یا حذاقل اینکه دیگر ایران یک کشور الگو برای دیگران نخواهد بود. واین فرصتی است که نباید آن را از دست داد.