سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر بررسی بیانیه لوزان در جلسه کمیسیون متبوعش، گفت: در توافق نهایی، تحریم‌ها باید به‌طور "کامل" و "یکجا" لغو شود تا مورد پذیرش ملت و دولت ایران قرار بگیرد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ سید حسین نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به بیانیه‌ای که در پایان مذاکرات هسته‌‌ای ایران با 1+5 در لوزان منتشر شد، گفت: این بیانیه باید در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار بگیرد؛ ما در اولین جلسه کمیسیون امنیت ملی این بیانیه را به‌صورت دقیق بررسی و با سیاست‌های کلی تطبیق خواهیم داد.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی تحت هیچ شرایطی، تعهدهایی را فراتر از سیاست‌های كلی نظام که در بحث‌ هسته‌‌ای کاملاً روشن است، نمی‌پذیرد لذا امیدواریم بعد از بررسی این بیانیه، نتیجه‌ بررسی‌ها با سیاست‌های کلان تطبیق داشته باشد.
نقوی با بیان اینکه، جمهوری اسلامی ایران لغو تحریم‌ها را نتیجه مذاکرات تلقی نمی‌کند، گفت: ما معتقدیم لغو تمام تحریم‌ها باید به‌عنوان موضوع در مذاکرات هسته ای لحاظ شود نه اینکه قرار باشد مذاکرات هسته‌ای منتج به لغو تحریم‌ها باشد لذا ملت و دولت ما، توافقی را که در آن به لغو کامل و "یکجا"ی تحریم‌ها تأکید نشده باشد، به رسمیت نخواهد شناخت.(+)
"Our President, analytical news site"