نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان گفت:« از اعزام نیروهای نظامی عربستان سعودی به بحرین غافلگیر نشده و انتظار آن را داشتم.»

بنیامین نتانیاهو در این گفت و گو تصریح کرد: «به نظرم آنها (عربستان سعودی) نگران این هستند که ایران کنترل بحرین را به دست گیرد که در این صورت دامنه حضور ایران به شبه جزیره عرب منتقل خواهد شد.»

وی افزود: «عربستان سعودی به دنبال حفظ منافع خود است. ضمن این که منافع جهانی گسترده‌تری هم هست که مربوط به چاه‌های نفت است و این که جریان تولید نفت به دست نیروهای مدافع ایران نیفتد.»

نتانیاهو با ابراز نگرانی های یک ماه اخیر خود در مورد موج تحولات در منطقه خاورمیانه نیز گفت: «اگر ایران نسبت به این تغییرات مصون بماند و این جریان‌ها را به امواج جمهوری اسلامی تبدیل کند، بسیار هولناک و خطیر خواهد بود.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین بدون اشاره به 200 کلاهک هسته ای در اختیار این رژیم که هیچ نظارت بین المللی بر آن وجود ندارد ، گفت: «ایران باید بداند در صورتی که تحریم‌ها جواب‌گو نباشد، واکنش جدی نظامی در کار خواهد بود.»

وی مدعی شد: «ایران در حال حاضر اورانیوم کافی برای تولید سه بمب اتمی را در اختیار دارد. البته هنوز غنی‌سازی بیشتر را شروع نکرده‌اند، ولی (اورانیوم کمتر غنی‌شده را) برای همین کار تولید کرده‌اند.»

نتانیاهو افزود: «تنها راه ممکن که می‌تواند جواب‌گو باشد، این است که ایران بداند اهرم نظامی در کار خواهد بود. منظور حمله‌ای نظامی است که تمامی تاسیسات اتمی ایران را از کار بیندازد.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اداکه این مصاحبه گفت که ترجیح می‌دهد اگر قرار است عملیات نظامی علیه فعالیت های اتمی انجام شود، آمریکا هدایت و ریاست این حمله نظامی را عهده‌دار شود.

بنیامین نتانیاهو گفت: «ایران مجهز به سلاح اتمی فقط مشکل اسرائیل نیست. این مسئله‌ای برای ایالات متحده آمریکا و اروپا هم هست.»