شعبه 1083 دادگاه مجتمع کارکنان دولت تهران، برای اتهام‌های یازده سال پیش ِ شش تن از فعالان سیاسی، از جمله مهندس عزت الله سحابی، که به دلیل شرکت در کنفرانس برلین متهم و مورد تعقیب قرار گرفته بودند، اختتام پرونده و قرار منع تعقیب صادر کرد

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از آفتاب شعبه 1083 دادگاه مجتمع کارکنان دولت تهران، برای اتهام‌های یازده سال پیش ِ شش تن از فعالان سیاسی، از جمله مهندس عزت الله سحابی، که به دلیل شرکت در کنفرانس برلین متهم و مورد تعقیب قرار گرفته بودند، اختتام پرونده و قرار منع تعقیب صادر کرد.

این حکم قضائی که "مشمول مرور زمان شدن پرونده" را، عامل اختتام آن اعلام کرده‌اند، بعد از فوت سحابی به خانواده او تحویل شده است.

بر اساس گزارش ها، متهمان این پرونده اکبر گنجی، سعید حجاریان، عزت‌الله سحابی، علی افشاری و مهرانگیز کار بودند و موارد اتهامی آنها، از جمله شامل "توهین به مقدسات"، "تشویش اذهان عمومی"، "عدم رعایت حجاب اسلامی در کنفرانس برلین" و "توهین به مسئولان نظام " ذکر شده بود.

دادگاه عمومی تهران در حکمی که حدود بیست روز پیش صادر شده، پرونده را مشمول مرور زمان دانسته و برای این افراد قرار منع تعقیب صادر کرده است.

گفتنی است فرصت بیست روزه تجدید نظر برای این حکم دیروز (جمعه) به پایان رسید و منابع خبری آن‌را امروز انتشار داده اند.

لازم به یادآوری است کنفرانس سه روزه موسوم به «برلین»، نام اطلاق یافته برای سمیناری با موضوع براندازی جمهوری اسلامی و با شرکت نمایندگانی از اپوزیسیون خارج نشین، ضد انقلاب و اصلاح طلبان، تحت عنوان «ایران پس از انتخابات»، در پایتخت آلمان بود، که بعد از انتخابات مجلس ششم شورای اسلامی، از ۱۹ تا ۲۱ فروردین ۱۳۷۹ و با دعوت سبزهای آلمان و بنیاد «هاینریش بل» در خانهٔ فرهنگ‌های جهان برگزار شد.

گروهی از شرکت کنندگان در این سمینار بعد از بازگشت به ایران، بازداشت و مشمول احکام زندان و ... شدند.

شرکت کنندگان این مراسم عبارت بودند از علی افشاری، چنگیز پهلوان، حمیدرضا جلایی‌پور، محمود دولت‌آبادی، فریبرز رئیس‌دانا، منیرو روانی‌پور، محمدعلی سپانلو، عزت‌الله سحابی، شهلا شرکت، علیرضا علوی‌تبار، مهرانگیز کار، جمیله کدیور، کاظم کردوانی، اکبر گنجی، شهلا لاهیجی، خدیجه مقدم و حسن یوسفی اشکوری.