روزنامه صهیونیستی جروزالم پست (Jpost) در گزارشی با عنوان "بازگشت محمود احمدی نژاد" به نظرسنجی‌هایی که اخیرا در ایران انجام شده پرداخت و نوشت: یک نظرسنجی نشان می دهد که رئیس جمهور پیشین ایران تنها 8 درصد با روحانی فاصله دارد، در حالی که سال گذشته(می 2015)، این اختلاف 27 درصد بوده است!!

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ این روزنامه در ادامه نوشت: اکنون کاملا مشخص است که رئیس جمهور پیشین ایران قصد دارد تا دوباره به عرصه سیاسی بازگردد. او فعالیت‌های سیاسی خود را با سخنرانی در مسجد نارمک تهران آغاز کرده و در مورد دارایی‌های بلوکه شده ایران در آمریکا به اوباما نامه نوشته است. باید دید که آیا این تلاش‌های سیاسی می تواند به رئیس جمهور شدن او کمک کند یا نه؟
جروزالم پست افزود: اکنون نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که رئیس‌جمهور پیشین ایران تنها 8 درصد با روحانی فاصله دارد، در حالی که سال گذشته این اختلاف 27 درصد بوده است. آیا وی می‌تواند برای تصدی این پست کلیدی در ایران، صلاحیت کافی را اخذ کند یا نه؟
احمدی نژاد در سال 2005 فرد محبوب رهبر عالی ایران بود، اما در اوایل سال 2008 برخی از سیاست‌های اقتصادی‌اش موفقیت آمیز نبود و رفته رفته انتقادات به عملکرد وی افزایش یافت. در سال 2009 نیز انتخابات ریاست جمهوری با تنش‌های زیادی روبرو شد و بعد از آن پست‌های کلیدی که احمدی نژاد به «مشایی» می‌داد، جنجال زیادی برپا کرد.
این روزنامه در پایان نوشت: نباید قدرت شورای نگهبان را در ایران فراموش کرد. این شورا سابقه رد صلاحیت رئیس جمهور پیشین ایران را داشته است. سابقه و عملکرد احمدی نژاد را کسی فراموش نکرده و مشخص است که او دشمنان زیادی دارد. اکنون باید دید که آیا سابقه او با توجه به بهبود نیافتن اوضاع اقتصادی در دوران روحانی، می‌تواند به فراموشی سپرده شود؟ همه چیز با گذشت زمان روشن خواهد شد.

لينک کوتاه مطلب: http://goo.gl/cfbSGL