رییس ستاد «زنده باد بهار» در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که فهرست نامزدهای این ستاد با ستاد «در امتداد مهر» یکسان است، «علی نیکزاد» را با توجه به سوابق درخشان ایشان به عنوان شهردار آینده حامیان دولت معرفی کرد

حجت الاسلام والمسلمین «بهمن شریف زاده» ظهر امروز دوشنبه با حضور در محل ستاد زنده باد بهار در جمع خبرنگاران قرار گرفت و با ایراد سخنانی به سؤالات آنان پاسخ گفت.

ایشان در این نشست مطبوعاتی سخنان خود را با مقدمه ای بهاری آغاز نمود و اظهار داشت: صحیح ترین برداشت از انتظار، درست ترین قرائت از انقلابی است که تا ظهور بهار هستی ادامه دارد.
وی با اشاره به این که واژه بهار را دکتر محمود احمدی نژاد به ما آموخت افزود: واژه ای که دل ها را بهاری می کند و امیدوار می سازد و نگاه را به حرکت جهان که نگاهی خودجوش و تابناک است معرفی می کند.
شریف زاده با بیان این که ظهور گفتمان بهار، گوناگون است خاطرنشان کرد: یکی از تجلیات این گفتمان را بنا داریم در شورای شهر تهران و در مدیریت شهری دنبال کنیم لذا نخستین و مهمترین تمایزی که بین نگاه ما به شهر با دیگر نگاه ها وجود دارد از همین گفتمان بهار است.
ایشان در ادامه اظهارداشت: اگر دیگران شهر را به محل زندگی تبدیل می کنند باید گفت در گفتمان بهار شهر یک واحد انسانی است و وحدت بین انسان ها در این گفتمان تعریف می گردد و در این راستا ائتلاف انسانی شکل می گیرد و این اساسی ترین تمایز در بین نگاه ما با دیگر نگاه ها است.
شریف زاده ادامه داد: وقتی ما بر این اساس شهر را به یک واحد انسانی تعریف می کنیم در واقع آرمان های شهر را متفاوت با آرمان های کسانی می دانیم که شهر را تنها محل زندگی می دانند و تعریف آنها از شهر در زیست محیطی خلاصه می شود.
شریف زاده با بیان این که در این واحد انسانی باید از اصناف گوناگون در درجات مختلف استفاده کرد گفت: نگاه هنرمندان از جایگاه ویژه ای در مدیریت شهری برخوردار است چرا که توان تحریک و تهییج عواطف انسانی را دارند.
وی اضافه کرد: همچنین ورزشکاران نیز که از محبوبیت ویژه ای در بین مردم شهر برخوردار هستند نیز از جایگاه ویژه ای در این ائتلاف انسانی برخوردار هستند و به تبع آن اندیشمندان، دانشمندان علوم اجتماعی نیز از جایگاه ویژه ای در مدیریت شهری برخوردار هستند.
شریف زاده با بیان این که وقتی از شهر به عنوان واحد انسانی تعریف می شود ، گفت: بدون تردید آرمان ها نیز به دنبال آن در درک تفاهم احساسات نقش مهمی را ایفا می کند وآن وقت بهترین محیط و محل زندگی در آن شهر فراهم می شود.
وی با اشاره به این که اگر شهر را به عنوان تنها محل زندگی تعریف کنیم به عواطف انسانی و ساز و کار انسان ها بی توجه یا کم توجه خواهیم شد اظهار داشت: در این راستا محیطی را خواهیم ساخت که انسان ها در آن محیط تنها در کنار یکدیگر بدون آن که درک درستی داشته باشند زندگی می کنند.
این استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که شهر از منظر گفتمان بهار، سازگاری انسان ها است، انسان هایی که برای یکدیگر زندگی و همدیگر را درک می کنند خاطرنشان کرد: در چنین شهری است که زمینه برای شکوفایی و استعدادهای انسان ها فراهم می شود و انسان ها به آرزوهای خودشان دست می یابند.
وی ادامه داد: در همین شهر است که کودکان، نوجوانان و جوانان زمینه شکوفایی مناسبی را برای بروز استعدادهای خود پیدا می کنند بنابراین از این منظر ما به شهر اینگونه نگاه می کنیم.
شریف زاده در ادامه تصریح کرد: در چنین جامعه شهری که انسان ها به یک تفاهم کاملی دست پیدا می کنند به طور ناخودآگاه خشونت حذف و جای آن را دوستی و رفاقت بین افراد شهر برقرار می شود و در پی آن همدلی استوار که این در نهایت منجر به آبادانی شهر خواهد شد بنابراین ما به چنین ائتلافی می اندشیم.
رییس ستاد انتخاباتی زنده بهار، مدیریت شهری را ائتلافی از اصناف گوناگون برای دستیابی به این آرمان ها دانست و گفت: یقین داریم که در سایه این وحدت و ائتلاف بهترین امکانات در شهر فراهم خواهد شد و مشکلات و معضلاتی که امروزه در شهر وجود دارد از بین خواهد رفت.
شریف زاده با اشاره به این که در شهر تهران امروزه یکی از مشکلات اصلی بحث مسکن است گفت: در شهر تهران دیده می شود که خانه های خالی وجود دارد و یا این که خالی نگه داشته شده تا قیمت اجاره بها افزایش یابد که این امروزه یکی از معضلات شهر تهران است و علت این گونه معضلات در این است که انسان ها یکدیگر را به درستی درک نمی کنند.
شریف زاده ادامه داد: تعریف ما از شهر یک تعریف تاملی است تعریفی مناسب با باورهای فرهنگی و دینی لذا باورهای اسلامی و ایرانی خود که این باورها، باورهای انسانی است برنامه ها را برای رسیدن به یک شهر ایده آل نزدیک می کند.
وی گفت: از دیگر معضلات امروزه شهر تهران بحث فرهنگی آن است و علت نیز به خاطر نبود فضای باز برای رفتارهای انسان ها با رویکرد فرهنگی است بنابراین امیدواریم با این نگاه که به شهر داریم بتوانیم گام موثری را برای رفع معضلات گوناگون شهروندان تهرانی از میان برداریم.
رییس ستاد انتخاباتی زنده بار بهار شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که این ستاد با همراهی ستاد در امداد مهر (حامیان احمدی نژاد) لیستی را از افراد برتر در مدیریت شهری به طور مشترک تهیه و تدوین کرده است گفت: ستاد در امتداد مهر 31 نفر را به عنوان نامزد انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر تهران که حامی گفتمان بهار و دولت دکتر احمدی نژاد و همچنین حامیان اندیشه مشایی است معرفی کرده است.
شریف زاده با بیان این که گفتمان بهار گفتمان احمدی نژاد و مشایی است افزود: این دو نفر واژه بهار را لطف خداوند در حق خود دانستند و گفتمان انتظار قرائت های گوناگونی دارد که بهترین قرائت آن قرائت بهار است.
وی تصریح کرد: ستاد در امتداد مهر و همچنین ستاد زنده باد بهار «علی نیکزاد» را با توجه به این که سوابق درخشانی داشته است به عنوان شهردار آینده معرفی کرد.
شریف زاده همچنین افزود: کسی می تواند در مقیاس کشور قدم نیکی بردارد که نیک زاد است.

حجت الاسلام و المسلمین «بهمن شریف زاده» در ادامه نشست خبری امروز در پاسخ به این سوال که 'درصورتی که ستاد زنده باد بهار خبر خوش از تایید صلاحیت داوطلبان نگیرد از کدام نامزدهای ریاست جمهوری حمایت خواهد کرد؟ افزود: یک مسئله حمایت و یک مسئله رای دادن داریم اما آنچه برای ما مسلم است و به آن باور داریم شرکت در انتخابات، رای دادن و حمایت نکردن از این هشت نفر نامزد ریاست جمهوری است.
وی اظهارداشت: ما با گفتمانی که داریم از هیچ یک از هشت نفر نامزد ریاست جمهوری حمایت نمی کنیم اما به قطع به یکی از هشت نفر رای خواهیم داد؛ رای دادن مساوی با حمایت کردن نیست چون حمایت یعنی باید یکی از هشت نفر مورد علاقه و پسند ما باشد و با گفتمان مطابقت داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده ادامه داد:هیچ یک ازهشت نفر نامزد را منطبق بر گفتمان خودمان نمی دانیم لذا مورد حمایت قرار نمی دهیم و هر انتصابی را که به گفتمان حامیان دولت و گفتمان بهار صورت بگیرد اکیدا نفی می کنیم و هیچ یک از این نامزدها منتصب به این گفتمان نیستند اگر چه ما آزادانه به یکی از این ها رای خواهیم داد ولی حمایتی در کار نخواهد بود.
رییس ستاد انتخاباتی زنده باد بهار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران همچنین در پاسخ به این سوال که شنیده شده است از نصب پوسترهای ستاد انتخاباتی زنده باد بهار جلوگیری شده است آیا این موضوع صحت دارد؟ گفت: طراحی پوسترهای ستاد زنده باد بهار تازه امروز انجام شده و امشب به زیر چاپ می رود و منتشر می شود و تاکنون طرحی با عنوان ستاد زنده باد بهار وجود نداشته است ، یکی از دلایل این موضوع این است که این ۳۱ نفر حدود دو شب است که به صورت قطعی برای لیست زنده باد بهار معین شده اند بنابراین آنچه گفته شده که پوستری جمع شده، کاملا غیرواقعی است.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده همچنین در پاسخ به این سوال که 'حامیان گفتمان زنده باد بهار می گویند خبرهای خوشی در خصوص تایید صلاحیت برخی داوطلبان در راه است، این خبر چه زمانی اعلام خواهد شد؟' افزود: خبرهای خوش مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و در حد امیدواری و صبوری است که دکتر احمدی نژاد به آن سفارش کردند و جناب آقای مشایی نیز ابراز کردند که امیدواریم در این زمینه هم خبرهای خوبی داشته باشیم.
وی اظهارداشت: ما هم دیگران را به همین امیدواری و صبوری دعوت کرده ایم و در مورد ریاست جمهوری تاکنون تبلیغاتی نداشته ایم وتا خبر خوش احیانا محقق نشود تبلیغاتی در زمینه ریاست جمهوری نخواهیم داشت، لیکن گفتمان بهار را فراتر از مناصب اجتماعی می دانیم چه این منصب ،منصب ریاست جمهوری باشد و چه منصب شورای شهر باشد.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده ادامه داد: این گفتمان بارزه های مختلفی دارد و در شکل های مختلفی این گفتمان را می توانیم مشاهده کنیم ،اولین بارزه آن مسئله شورای شهر است و امیدواریم در زمینه ریاست جمهوری نیز بتوانیم مصداقی برای این گفتمان داشته باشیم ولی تا کنون نداریم مگر بعد از آمدن آن خبر خوش.
رییس ستاد انتخاباتی زنده باد بهار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: البته امید اصلی ما به این خبر نیست و امید ما براساس مبانی فکری و باورهایمان نسبت به گفتمان بهار است اما این مصداق از گفتمان بهار یعنی مصداق ریاست جمهوری برای ما در حقیقت شکر در شکر و قندی پس از قند است که اگر حاصل شود بسیار خشنود و خوشحال خواهیم شد ، اگر هم حاصل نشود با امیدواری تبیین گفتمان بهار را ادامه خواهیم داد.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده در ادامه در پاسخ به این سوال که «شاهد این هستیم که ستاد امتداد مهر و زنده باد بهار به صورت جداگانه فعالیت می کنند چرا با وجود داشتن لیست مشترک در قالب یک ستاد فعالیت نمی کنید؟» افزود: لیست حامیان دولت لیست واحدی است اما فعالان تبلیغ و ترویج این لیست می توانند واحد باشند؛ ما حتی در مورد انتخابات ریاست جمهوری هم وقتی می اندیشیدیم گفتیم هر کسی در هر نقطه کشور می تواند برای حمایت از نامزد مورد نظر دولت ستاد داشته باشد و نسبت به تبلیغ و ترویج اقدام کنند.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که شما همچنان به تایید صلاحیت آقای مشایی امیدوار هستید و این یک شبهه است آیا کار خاصی در حال انجام است؟ اظهارداشت: ما به همان گفته ی دکتر احمدی نژاد و مهندس مشایی امیدواریم که گفتند «حوصله کنید» و ما هم حوصله می کنیم و امیدواریم اتفاقی بیفتد اما فعالیت خاصی صورت نمی گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده در ادامه در پاسخ به این سوال که بحث مالی شهرداری مدت زیادی حسابرسی نشده است،برنامه شما در خصوص بدهکاری های شهرداری تهران چیست؟ خاطرنشان کرد: در مورد سیاست های اقتصادی و خدماتی شهرداری تهران باید اجازه دهید کسانی که وارد این عرصه می شوند پاسخگو باشند و برنامه های و سیاست های اقتصادی و خدماتی خود را ارایه دهند.
رییس ستاد انتخاباتی زنده باد بهار چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه حماسه یعنی مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، آیا با توجه فضای فعلی فکر می کنید این حماسه محقق می شود؟ گفت: رهبر معظم انقلاب درخصوص حماسه هم توصیه فرمودند وهم از وقوع آن خبر دادند، توصیه رهبر معظم انقلاب توصیه ای است که ما باید بکوشیم محقق شود اما لوازمی هم برای خلق حماسه وجود دارد که رهبر معظم انقلاب به این لوازم تصریح کردند.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده افزود: از جمله تصریح ایشان بر لوازم یکی ورود سلایق گوناگون در حوزه انتخابات و دیگری معیارهای دولت احمدی نژاد بود که همه این ها می تواند در خلق حماسه موثر باشد و این نیاز به بررسی دارد که چقدر سلایق گوناگون برای خلق حماسه تدارک دیده شد.
وی اظهارداشت: اگر تدارک دیده شده است که به آنچه رهبر معظم انقلاب ارشاد فرمودند عمل شده و اگر تدارک دیده نشده است باید بررسی شود که با آنکه رهبر معظم انقلاب در این زمینه ارشاد فرمودند چرا برخی از سلایق وارد عرصه نشده اند.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده ادامه داد:ما هیچ یک از این هشت نفر را منطبق با گفتمان خودمان نمی دانیم و وقتی می گویم منطبق نمی دانیم یعنی یکی از سلایق که سلیقه گفتمان بهار است الان در میان نفراتی که وجود دارند غایب است که باید بررسی شود که غیبت این سلیقه چقدر می تواند بر خلق حماسه تاثیر منفی داشته باشد ولی با این حال می توان سفارش کرد برای خلق کوشید.
رییس ستاد انتخاباتی زنده باد بهار چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران همچنین در پاسخ به این سوال که خیلی از رسانه ها سعید جلیلی را نامزد پنهان احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی می کنند، چقدر گفتمان جلیلی به گفتمان شما نزدیک است؟ گفت: تدبیردکتر احمدی نژاد درهمراهی مهندس مشایی به هنگام ثبت نام برای ابطال این توهم و بلکه طراحی بود برای اینکه تنها نامزد دولت به ابهام برود به خاطر به اینکه نه تنها با جناب آقای سعید جلیلی بلکه با برخی از دیگر افراد نامزد دولت قابل مبهم ساختن بود در حالی که دکتر احمدی نژاد معتقد است که گفتمان بهار را فقط مشایی می تواند در سمت ریاست جمهوری ادامه دهند.
حجت الاسلام و المسلمین شریف زاده افزود:البته این به معنای آن نیست که گفتمان بهار ادامه نداشته باشد اما در سطح ریاست جمهوری فقط آقای مشایی است که می تواند این گفتمان را ادامه دهد.
وی اظهارداشت: با وجود تبلیغات غلطی که برخی برای انتصاب آقای جلیلی به گفتمان بهار انجام دادند اما تصریحات اخیر آقای جلیلی فاصله ایشان با گفتمان بهار را به خوبی آشکار و واضح کرده است و ستاد وی، گفتمان بهار را امری انحرافی می دانند و واژگانی که در گفتمان بهار مورد قبول است را امور انحرافی معرفی می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین شریف زاده ادامه داد: امروز نیاز به حدس و گمان نداریم بلکه بر تصریحات جناب آقای جلیلی برای اثبات عدم انتصاب ایشان با گفتمان بهار تکیه می کنیم.