طی چند ماه اخیر رسانه‌های منتصب و یا حامی دولت تدبیر و امید تلاش کرده‌اند تصویری مثبت از بسیاری از چهره‌های فتنه گر و یا با سوابق منفی، ارائه بدهند. ده‌ها مصاحبه و خبر در صفحات اول روزنامه‌های زنجیری اصلاحات و یا رسانه‌های وابسته به دولت از اینگونه افراد موید همین مسئله می‌باشد.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از رجانیوز، بر پایه همین استراتژی رسانه‌ای روزنامه ایران به عنوان ارگان رسمی دولت تیتر يك خود را به مصاحبه با مولوی عبدالحمید که در کارنامه خود ده‌ها مصاحبه علیه نظام با ضد انقلاب و زدن تهمت تبعیض، ظلم به اهل سنت، زیر سوال بردن انتخابات ۸۸، همسویی و همو مواضعی با سران فتنه، حمایت از تروریست‌های فعال در سوریه و... دارد، را اختصاص داده است.

دولت برای توجیه نزدیکی خود به چهره‌های مانند مولوی عبدالحمید تلاش می‌کند با تصویر سازی مثبت از این افراد سوابق گذشته آن‌ها را کم رنگ کند.

این در حالیست که در سالهای اخیر خطبه‌های مولوی عبدالحمید علیه جمهوری اسلامی بار‌ها مورد سواستفاده رسانه‌های ضد انقلاب و پایه استدلال اتهام به نظام در عدم رعایت حقوق اقلیت‌ها و قومیت‌ها مخصوصا اهل سنت در گزارش‌های حقوق بشری واقع شده است.

تنها در یک نمونه روزنامه هارآتص چند ماه قبل با استناد به سخنان مولوی عبدالحمید کشورمان را متهم به ظلم به اهل سنت در داخل کشور کرد.

از این باب مسائل و شواهد فراوان است ولی مولوی عبدالحمید در حالی در مصاحبه با روزنامه ایران علیه تکفیرهای سخن گفته است که سایت مسجد مکی که زیر مجموعه وی اداره می‌شود بار‌ها رسما اخبار و مطالب فراوانی را در حمایت از جریان تکفیری در سوریه منتشر کرده است.

این در حالی است که مولوی عبدالحمید نیز تاکنون چندین بار رسما در مواضعی آشکار علیه دولت اسد، همسویی خود را جریان تکفیری را نشان داده است.

از سوی دیگر اظهارات مولوی عبدالحمید در طی سالهای اخیر بار‌ها مورد سواستفاده گروه‌های وهابی تروریست فعال در جنوب شرق قرار گرفته و به نوعی این سخنان را توجیهه عملیات روانی خود در رسانه‌های اینترنتی برای عملیات‌های خود قرار داده‌اند.

مولوی عبدالحمید که در سالهای اخیر بارها به عنوان تیتر اول رسانه‌های تکفیری و تروریست منطقه در آمده بود، در حالی تبدیل به تیتر يك روزنامه دولت می‌شود که تاکنون حتی یکبار هم موضع رسمی و علنی درباره عربستان و گروه‌های سلفی وابسته به این کشور بیان نکرده است.

با این وجود مراجع تقلید در طی ماه‌های اخیر بار‌ها نسبت به نفوذ عقاید تکفیری در استانهای سنی نشین به دولت تذکر داده‌اند. مرکز نشر این عقاید وهابی برخی مراکز دینی می‌باشد که به نام اهل سنت حوزه علمیه تاسیس کرده و به نشر افراطگرایی می‌پردازند. نظارت قانونی بر حوزه‌های علمیه اهل سنت مانند حوزه‌های علمیه اهل سنت خواسته بسیاری از دلسوزان و علمای بزرگ مذهبی در قم بوده است که تاکنون دولت با وجود گذشت شش ماه هنوز در اینباره اقدام خاصی را صورت نداده است.

این در حالیست که مهم‌ترین مخالف نظارت بر حوزه‌های علمیه اهل سنت در حاضر در سیستان و بلوچستان مولوی عبدالحمید می‌باشد، حال باید منتظر ماند و دید که دولت بین رضایت عبدالحمید و مراجع تقلید و مصلحت‌های نظام و مردم در جنوب شرق کدام را برخواهد گزید؟ هر چند که تاکنون علائم مثبتی در اینباره مشاهده نشده است.