رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه قوه‌قضائیه نباید به برخی‌ها اجازه سرد کردن ماجرای کرسنت را بدهد، گفت: برخی‌ که می‌گویند به کرسنت افتخار می‌کنند بدانند اجازه احیای کرسنت که ضد منافع ملی بود را نخواهیم داد.

مسعود میرکاظمی وزیر نفت دولت دهم و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با بیان اینکه برخی می‌خواهند تخلفات رخ داده در قرارداد کرسنت را بی‌خاصیت نشان دهند، گفت: درخواستمان از قوه قضائیه این است که موضوع قرارداد کرسنت را به طور جدی پیگیری کند.

وی افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم موظفیم با توجه به اطلاعاتی که از وضعیت کرسنت، استات‌‌اویل و توتال داریم موضوع را پیگیری کنیم تا ببینیم قوه قضائیه با این موارد چگونه برخورد خواهد کرد و این مطالبه مردم است و نمی‌شود اجازه داد که این موارد سرد و بی‌خاصیت شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: آنها که به قرارداد کرسنت افتخار می‌کنند باید بیایند و توضیح بدهند. ما می‌گوییم در قرارداد کرسنت فساد بوده و منافع ملی کاملا زیر پا گذاشته شده است و این آقایان باید ادعای خود را ثابت کنند.

میرکاظمی با بیان اینکه مجلس اجازه احیای قرارداد کرسنت را به هیچ نهادی نخواهد داد،‌ گفت: بحث ما درباره قرارداد کرسنت بحث کاملا روشن است و آماده مناظره با مدعیان در این باره هستیم.

وزیر نفت دولت دهم در پایان تاکید کرد که آمادگی دارد درباره قرارداد کرسنت با منتقدان اظهاراتش، مناظره کند.