بسيج دانشجويي 8 دانشگاه بزرگ كشور در نامه‌اي سرگشاده خطاب به آيت‌الله صادق لاريجاني رئيس جديد قوه قضائيه تاكيد كرد: با كليه كساني كه شعله‌ فتنه را روشن كرده‌اند و هر روز سعي مي‌كنند آن را فراگيرتر كنند برخورد قانوني صورت گيرد.

متن نامه بسيج داشجويي دانشگاه‌هاي امام صادق(ع)، اميركبير، تهران، خواجه نصيرالدين طوسي، شريف، شهيد بهشتي، علامه طباطبايي و علم و صنعت خطاب به آيت‌الله صادق لاريجاني رئيس جديد قوه قضائيه به شرح ذيل است:

 

بسمه تعالي

حضور محترم آيت‌الله لاريجاني

رياست محترم قوه‌ قضائيه

با سلام و تحيت

 

ضمن عرض تبريك به مناسبت فراهم شدن فرصت خدمت‌گزاري براي جناب‌عالي در جايگاه رياست قوه‌ي قضائيه، برخود لازم دانستيم مهمترين خواسته جريان دانشجويي در حال حاضر را خدمت‌تان عرض نماييم.

 

اصل و اساس نظام اسلامي بر پايه‌ عدالت استوار شده است. و در يك نظام اسلامي توقعي جز‌ اين نيست كه همگان در پيشگاه قانون و عدالت به‌صورت برابر قرار بگيرند. دادگاه اسلامي جايي‌ست كه در آن، ميان مولا علي عليه‌السلام و يك يهودي، قضاوت بي‌هيچ ملاحظه‌اي صورت مي‌گيرد. در اسلام براي هيچ فرد و گروهي، حاشيه‌ي امني در برابر عدالت وجود ندارد.

 

ايران اسلامي پس از انتخابات دهم رياست جمهوري، فتنه‌اي بزرگ را شاهد بود. هرچند به فضل الهي و تلاش خدمتگزاران نظام، اين بار نيز توطئه ي دشمنان و دوستان ناداني كه پياده نظام دشمنان شدند، ناكام ماند، اما متاسفانه هنگام خاموش كردن آتش فتنه -كه در اصل لزوم آن جاي هيچ شكي نبود-، مواردي نيز شاهد بوديم كه بعضا تر و خشك با هم سوختند. و بعضاً در گوشه و كنار اتفاقاتي افتاد كه مايه آزردگي خاطر هر انسان آزاده‌ و علي الخصوص امت حزب‌الله شد. برخي اتفاقاتي كه در خيابان‌ها، در كوي دانشگاه تهران و يكي از بازداشت‌گاه‌ها صورت گرفت، بايد به طور كامل مورد توجه و بررسي مأمورين قانون قرار گرفته، و هرگونه تضييع حق افراد -ولو مجرم- از جانب دستگاه قضا مورد رسيدگي قاطع واقع گردد. از نظام اسلامي ما توقعي جز اين نيست كه حتي نسبت به ظلمي ناخواسته حساس باشد. البته لازم است در كنار رسيدگي دقيق قضائي به اين موارد، اطلاع رساني مناسب به عموم مردم شريف ايران نيز به طور جدي و هوشمندانه در دستور كار آن نهاد محترم قرار گيرد؛ بي شك با فرو نشستن غبارها، آتش فتنه‌ها خاموش و منافقين رسوا مي‌گردند.

 

در كنار مسأله‌ فوق، مسأله‌ مهم‌تري كه مطرح است مشخص شدن عاملان و صحنه‌گردانان اصلي اين فتنه است. آنان كه با توهم تقلب و ادعايي كه امروز سست و بي اساس بودن آن براي همگان مشخص شده است، آتش فتنه را روشن كردند، چه بخواهند و چه نخواهند عامل اصلي به‌وجود آمدن تمامي اين حوادث‌اند. اين حوادث شامل پيامدهاي ناگواري بود كه باعث وارد آمدن خسارات غير قابل جبراني به نظام اسلامي گشت؛ از همه مهم‌تر، شكافي بين بخش‌هايي از مردم به‌وجود آورد كه طبيعتاً اثر نامطلوبي بر امنيت ملي و تعاملات كشورمان با جامعه بين‌الملل داشت. اما گويي اين افراد علي رغم تمام اقدامات نا صواب و تحريك آميز خود، در حاشيه‌ امني قرار گرفته‌اند. در حالي كه عدالت هيچ مصونيتي را براي كسي نمي‌شناسد و داشتن مسئوليت يا سابقه مسئوليت، نه تنها افراد را در حاشيه امن قرار نمي‌دهد، بلكه وظيفه رسيدگي هوشمندانه را صدچندان مي‌نمايد.

 

امروز افكار عمومي بر اين باور است كه بايستي با كليه كساني كه شعله‌ فتنه را روشن كرده‌اند و هر روز سعي مي‌كنند آن را فراگيرتر كنند (هر چند كه ناكامند) برخورد قانوني صورت گيرد، علي الخصوص آقايان كروبي و موسوي كه گويا آن‌چنان احساس مصونيت در برابر عدالت مي‌كنند كه خود را آزاد مي‌دانند نا هر سخني كه مي‌خواهند بر زبان برانند و هرگونه كه مي‌خواهند (هر چند كه مخّل امنيت ملي باشد) عمل كنند و موجبات خرسندي بيگانگان را فراهم نمايند.

 

جريان دانشجويي خود را در مقام قضاوت نمي‌بيند، اما درخواست دارد كه مطابق قانون، قاطعانه - و بدون هيچ تساهل و تسامحي- دادگاه اين افراد نيز برگزار شده، مجرم بودن يا نبودن آنان اثبات، و مطابق آن، با آنان برخورد متناسب صورت گيرد.

 

در پايان باز هم خواهشمند است كه با فرو نشاندن غبارها، فضا را شفاف كرده و در نظام اسلامي براي هيچ فرد يا گروهي مصونيت در برابر قانون قائل نشويد و همه‌ مسائل را تا آنجا كه مقدور است براي مردم بازگو نماييد و ترديد نداشته باشيد كه اجراي بدون تبعيض و تسامح قانون و عدالت - هرچند بسيار مشكل باشد-، مايه قدرت روزافزون نظام و افزايش بيش از پيش اعتماد مردم به آن خواهد شد.

 

توفيقات حضرتعالي در عمل به تكاليف سنگين الهي در اين منصب خطير را از خداوند متعال مسئلت داريم