"آقای هاشمی! با اظهارات مغلوط و نسنجیده دیپلماسی اعتمادساز ایران در یک دهه گذشته و تلاش‌های تیم مذاکره کننده در ۲ سال گذشته را یک شبه بر باد دادید. عملا با این اظهاراتْ حضرتعالی هم بهانه‌ای برای حفظ و افزایش تحریم‌ها علیه ایران به دست دشمن داده شد و هم اینکه آن‌ها را در رسیدن به زیاده خواهی‌های برجامیشان در بازرسی‌های بیشتر و فرا‌تر از مقررات و قوانین بین المللی از کشورمان مصر‌تر نمودید."

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ نامه ارسالی از بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما به هاشمی رفسنجانی در خصوص مصاحبه اخیرش با سایت امید؛

متن نامه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
برادر گرامی، جناب آقای هاشمی رفسنجانی
ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام
با سلام

احتراما پیرو مصاحبه حضرتعالی با سایت امید هسته‌ای ایران و بازتاب‌های آن در محافل صهیونیستی و رسانه‌های وابسته نکاتی به ذهنمان رسید که لازم دانستیم با حضرتعالی در میان بگذاریم.
۱-آقای هاشمی! در خاطره‌تان مرقوم فرموده‌اید: «در سال ۶۱ ذهنیت ما این بود که باید خود را به عوامل بازدارنده مسلح کنیم» و «درست است که ما اجازه رفتن به طرف سلاح هسته ای را نداریم، ولی اگر شرایطی پیش بیاید و ضرورتی پیدا کند و یا دشمنی پیدا کنیم که بخواهد از این سلاح استفاده کند، قدرت ما محفوظ است.» کشوری که فرزندانش برای حفظ کیان اسلامی بدن‌های پاک و مطهرشان را به میدان‌های مین می‌سپردند تا بلکه معبری برای همرزمان خود باز کنند و هیچ‌گاه حاضر نشدند در پاسخ به حملات شیمیایی صدام و هم پیمانان غربی و عربی و عبری‌اش از سلاح‌های ممنوعه استفاده کنند چه نیازی به سلاح اتمی و بمب اتم دارند؟ فتوای تاریخی مقام معظم رهبری در ممنوعیت ساخت و استفاده از سلاح هسته‌ای خود سند دیگری بر حقانیت جمهوری اسلامی ایران است که مورد تاکید تمامی جهانیان قرار گرفته است.
۲-آقای سیاستمداری که زمانی می‌گفتند و می‌گویند دنیا روی حرکات و گفته‌های شما حساب باز کرده! یعنی شما نمی‌دانید با این خاطره‌تان بهانه به دست دشمنی داده‌اید که بیش از ۱۲ سال در آرزوی القای این ادعای واهی به افکار عمومی بوده است که ایران در پی دستیابی به سلاح هسته‌ای است؟ طرح چنین مباحث نسنجیده‌ای از جانب شما به عنوان یک مقام بلند پایه ایرانی در چنین برهه حساس تاریخی چه معنایی دارد؟ و چه هدفی را می‌تواند دنبال کند؟ جناب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام! این است مصلحت نظام؟!!
۳-جناب آقای هاشمی! گذشته از دلواپسی‌های دلسوزان نظام این احتمال را نزد خود مطرح نکردید که با این خاطره عملا بهانه به دست دشمن دادید که اولا ما را نزد افکار عمومی متهم به دروغگویی و فریبکاری کرده و ثانیا نظام را ناگزیر از اجرای برجام پر از روزنه‌های نفوذ و ابهام نمودید.
۴-آقای هاشمی! با اظهارات مغلوط و نسنجیده دیپلماسی اعتمادساز ایران در یک دهه گذشته و تلاش‌های تیم مذاکره کننده در ۲ سال گذشته را یک شبه بر باد دادید. عملا با این اظهاراتْ حضرتعالی هم بهانه‌ای برای حفظ و افزایش تحریم‌ها علیه ایران به دست دشمن داده شد و هم اینکه آن‌ها را در رسیدن به زیاده خواهی‌های برجامیشان در بازرسی‌های بیشتر و فرا‌تر از مقررات و قوانین بین المللی از کشورمان مصر‌تر نمودید.
۵-آقای هاشمی! مردم هنوز خاطره تماس تلفنی ۱۳ اکتبر ۲۰۱۰ فرزندتان-مهدی - با سردبیر خودنویس را یادشان نرفته است. آنجایی که فرزندتان پیشنهاد می‌کند با افرادی در «وزارت خزانه‌داری آمریکا» در تماس باشد و برای افزایش تحریم‌ها علیه مردم ایران تلاش کند. تحریم‌هایی که پس از این علیه مردم ایران تشدید شد... حال چند سال بعد از این اقدامْ شما هم به مانند فرزندتان با این اقدام علیه امنیت ملی آب به آسیاب دشمن ریختید و بهانه برای تحریم‌های بیشتر به دست دشمن دادید... به راستی منفعت شما از ادامه فشار دشمنان و استمرار تحریم‌ها علیه مردم ایران چیست... آیا براستی این گفته شما را باید به حساب غفلت و سهو گذاشت یا اینکه خدای ناکرده جریان نفوذی که در چندین سال گذشته در کنار شما جا خوش کرده‌اند کدهای نادرست به شما داده‌اند... آقای هاشمی ببینید کجا ایستادید؟ ببینید همنوا با که هستید؟ حالا ما کاسب تحریم هستیم یا شما؟ ما همنوا با صهیونیست‌ها هستیم یا شما؟ فاین تذهبون...
۶- جناب آقای هاشمی! لطفا یک بار خاطرات چند وقت اخیر خود را دوباره مرور کنید... و ببینید چرا از هاشمی رفسنجانی که مواضع و عملکردش مورد بغض دشمنان انقلاب قرار می‌گرفت امروز اینگونه مورد استقبال صهیونیست‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی قرار می‌گیرد؟ شما تغییر کرده‌اید یا صهیونیست‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی؟ یادمان نمی‌رود سخنان پیر خمین که هر‌گاه دیدید دشمن از شما تعریف کرد بدانید را ه را اشتباه رفتید و اگر دیدید دشمن بدگویی شما را کرد بدانید راه را درست انتخاب کردید.
۷-راستی آقای هاشمی! چه اصراری به تبرئه غرب دارید؟ آیا بهتر نیست به جای دلسوزی برای صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها کمی به فکر خانواده محترم باشید که هر بار به نوبت مستاجر هتل اوین هستند.

والسلام علی من اتبع الهدی
حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما (+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/VMGAu