این نامه از سوی ۶۲ گروه و سازمان آمریکایی از جمله چندین سازمان طرفدار صلح و شماری سازمان یهودی، مسیحی و مسلمان امضا شده است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»، ۶۲ گروه و سازمان در آمریکا، در نامه‌ای به مجلس سنای این کشور خواستار پرهیز از تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران شده‌اند. اخیرا باراک‌ اوباما نیز اظهار کرد که در صورت تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران از سوی کنگره، این تصمیم را وتو خواهد کرد.

 

در این نامه که ۲۴ دی‌ماه منتشر شده، آمده است در حالی که طرفین در خصوص مذاکرات هسته‌ای به توافقی شش ماهه دست یافته‌اند و مذاکرات در جریان است، تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران، امکان حل مسئله هسته‌ای ایران از طریق دیپلماتیک را به شدت تضعیف و احتمال دستیابی ایران به سلاح اتمی را شدت می‌بخشد.

 

به گزارش رادیو فردا(Radio Farda)، این نامه از سوی سازمان غیر‌انتفاعی شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک)، کمیته قانون‌گذاری ملی و سازمان پیروزی بدون جنگ تهیه شده و از سوی ۶۲ گروه و سازمان آمریکایی از جمله چندین سازمان طرفدار صلح و شماری سازمان یهودی، مسیحی و مسلمان امضا شده است.

 

۶۲ سازمان آمریکایی در حالی از سنای آمریکا خواسته‌اند تا از اعمال تحریم جدیدی علیه ایران جلوگیری به عمل آورد که باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا نیز ۲۲ دی‌ماه با استقبال از توافق ایران و گروه ۱+۵ بر سر نحوه اجرایی کردن توافقنامه هسته‌ای، گفت هرگونه تحریم جدیدی را که کنگره در جریان اجرای این توافقنامه علیه ایران تصویب کند، وتو خواهد کرد.