نخست وزیر رژیم صهیونیستی که برای انتخابات یک ماه آینده در سرزمین های اشغالی بر فعالیت های تبلیغاتی خود افزوده، در استدلال عجیبی گفته است: «همانطور که تهران از جزئیات چنین توافقی مطلع است، اسرائیل هم از آن باخبر است.»

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ بنیامین نتانیاهو با اعلام اینکه "اسرائیل از جزئیات توافق با ایران مطلع است" رسما این حقیقت را فاش کرد که دولتمردان آمریکا ریز مذاکرات هسته ای با ایران را به مقامات این رژیم گزارش می دهند.
اگرچه آمریکا خود را مظهر دموکراسی در دنیا معرفی می کند اما در واقع هیچ رئیس جمهور و دولتی بدون حمایت صهیونیست‌ها نمی تواند به قدرت برسد و در واقع رأی مردم آمریکا تنها می تواند به کسی تعلق بگیرد که پیش از آن حمایت رژیم اشغالگر قدس را به دست آورده باشد.
به همین دلیل است که دولت های آمریکا ناچارند که مقامات رژیم صهیونیستی را در جریان مسائل مهم قرار دهند و نظر مثبت آن ها را جلب نمایند.
به گزارش سایت صدای آمریکا (VOA) نخست وزیر اسرائیل می‌گوید از جزئیات توافقی که در چارچوب گفتگوهای هسته‌ای بین جامعه جهانی و ایران در حال شکل گیری است، آگاهی دارد و بنابر این مطلبی برای پنهان کاری وجود ندارد.
بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه در یک سخنرانی در جمع کارمندان وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در استدلالی عجیب گفت: «همانطور که تهران از جزئیات چنین توافقی مطلع است، اسرائیل هم از آن باخبر است.»
عجیب بودن این سخنان از آن جهت است که مذاکرات هسته ای میان ایران و کشورهای 1+5 است نه رژیم صهیونیستی و با توافق طرفین، محتوای مذاکرات محرمانه است.
نتانیاهو افزوده است: «به نظر من این توافق که در حال شکل گیری است، برای دولت [رژیم] اسرائیل خطرناک است. اگر کسی با نظر من مخالف است، چه دلیلی دارد که آن را پنهان می‌کنند؟»
به نوشته صدای آمریکا، این اظهارات آقای نتانیاهو یک روز پس از آن بیان شد که ایالات متحده، اسرائیل را متهم کرد با فاش کردن بخش‌های گزینشی از گفتگوهای هسته‌ای آمریکا با ایران، موضع واشنگتن را تحریف کرده است.
جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در نشست خبری روزانه خود گفت برخی از حرف‌هایی که اسرائیلی‌ها در مورد موضع آمریکا در مذاکرات گفته‌اند، دقیق نبوده و در ادامه افزود: «ما همیشه به صراحت اعلام کرده‌ایم که ایالات متحده در نظر ندارند این مذاکرات را به صورت علنی انجام دهد. بوِیژه آن که ما مرتب شاهد انتخاب گزینشی برخی از جزئیات این مذاکرات و انتشار خارج از موضوع این جزئیات برای تحریف مواضع ایالات متحده در گفتگوها بوده‌ایم.»
سایت وابسته به وزارت خارجه آمریکا در پایان نوشته است: نتانیاهو، که ماه گذشته توسط جان بینر رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا و بدون هماهنگی با کاخ سفید به واشنگتن دعوت شد، قرار است روز سوم ماه مارس (۱۲ اسفند ماه) در کنگره آمریکا سخنرانی کند و انتظار می‌رود که از روند مذاکرات جاری با ایران انتقاد کند.

منبع

"Our President, analytical news site"