دبیر کل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار: با اشاره آیات قرآن در خصوص بر اینکه باید داغ خیانت را به پیشانی خائن زد، گفت: من نمی‌دانم چرا تاکنون نظام ما داغ خیانت را به پیشانی احمدی‌نژاد نزده است و چگونه است که دستگاه قضایی در این مورد صحبتی ندارد در حالیکه او باید بیاید و پاسخ دهد که درآمدهای نفتی این دوران را چه کار کرده است!!

 

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ دبیر کل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار تاکید کرد: احمدی‌نژاد باید حتما محاکمه شود. من نمی‌دانم چرا تاکنون نظام ما داغ خیانت را به پیشانی احمدی‌نژاد نزده است و چگونه است که دستگاه قضایی در این مورد صحبتی ندارد در حالیکه او باید بیاید و پاسخ دهد که درآمد نفتی این دوران را چه کار کرده است.

احمد کریمی اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به نامه دفتر احمدی‌نژاد به رئیس کل بانک مرکزی و درخواست وی جهت انتشار رسمی و عمومی تمامی اطلاعات در خصوص هر نوع درخواست، مبلغ، تاریخ و بانک‌های مرتبط در پرداخت هرگونه تسهیلات به شخص وی و یا اطرافیانش از سوی بانک مرکزیدر خصوص اعلام لیست بدهکاران بانکی عنوان کرد: احمدی‌نژاد در اینکه سفید را سیاه نشان بدهد و برعکس مهارت خاصی دارد. اگر اقرارهای او طی سال‌های گذشته را از آرشیو در بیاوریم می‌بینیم که احمدی‌نژاد تنها با بلوف و تهمت و بی‌آبرو کردن مردم دولت خود را گذراند.

وی با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد هیچگاه سعی نکرد مسائل اخلاقی را رعایت کند، گفت: دیوار حاشای او بسیار بلند است. تخلفات، مفاسد اقتصادی و سوءاستفاده‌هایی که در دولت وی شد، در هیچ دولتی سابقه نداشت و این تخلفات جایی برای انکار ندارد.

دبیر کل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار با بیان اینکه در 8 سال دوره احمدی‌نژاد به اندازه تمام تاریخ ایران فساد انجام شد، گفت: علاوه بر این او بیش از 2000 قانون را که مجری آن بود، رعایت نکرد. تخلفاتی همچون تامین اجتماعی و فساد 3 هزار میلیاردی دیگر سوزن نیست که او بتواند آن را در جیب خود پنهان کند.

کریمی اصفهانی با اشاره به اینکه احمدی‌نژاد در این 8 سال چیزی جز هیاهو تحویل مردم نداد، گفت: نوع تخلفات او در موارد متعدد بی‌شمار است. مشخص نیست که وی با این کار خود می‌خواهد چه استفاده‌ای کند.

وی افزود: احمدی‌نژاد می‌خواهد به عوام‌فریبی‌های خود همچنان ادامه دهد. اما او دیگر در جایگاهی نیست که بانک مرکزی وظیفه پاسخگویی به او را داشته باشد. اما او می‌خواهد با این کار جنجال به پا کند که من لیست بدهکاران را خواستم و آنها ندادند. طبیعی است که احمدی‌نژاد پستی ندارد که بخواهد این درخواست را داشته باشد و تا زمانی که دارای پست و مقام بود این تخلفات را رفع و رجوع نکرد.

کریمی اصفهانی هدف احمد نژاد از انجام این اقدامات را بازگشت به قدرت توصیف کرد و گفت: مردم ما دیگر می‌دانند که احمدی‌نژاد چه کاره است و به حضور او در عرصه سیاسی تن نخواهند داد. حتی در دعوت افطاری او در ماه رمضان نیز تعداد انگشت شماری از وزرای دولتش به این مراسم رفتند. مشخص است که این آش به قدری شور بوده که صدای آشپزها نیز درآمده است.

وی افزود: متاسفانه حافظه تاریخی مردم ما گهگاهی دچار اشتباه می‌شود. اما حافظه تاریخ آنقدر هم فراموش‌شدنی نیست که تخلفات احمدی‌نژاد را از یاد ببرد. برای همین قطعا زمینه بازگشت او به قدرت وجود نخواهد داشت.

کریمی اصفهانی‌ یادآور شد:متاسفانه در این هشت سال هیچ گاه مسئولان نظام هم از احمدی‌نژاد سوال نکردند که این 500 میلیارد را چکار کردی. خوشبینانه این است که اگر این مبالغ را میل نکرده باشد، حتما آن را با سوءمدیریت خود حیف کرده است.

وی با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد باید حتما محاکمه شود، گفت: متاسفانه در نظام ما سیستم تنبیه و تشویق وجود ندارد و این باعث می‌شود که فرد متخلف به فساد ترغیب ‌شود و فرد درستکار از انجام کار درست سرد می‌شود.

کریمی اصفهانی با اشاره آیات قرآن در خصوص بر اینکه باید داغ خیانت را به پیشانی خائن زد، گفت: من نمی‌دانم چرا تاکنون نظام ما داغ خیانت را به پیشانی احمدی‌نژاد نزده است و چگونه است که دستگاه قضایی در این مورد صحبتی ندارد در حالیکه او باید بیاید و پاسخ دهد که درآمد نفتی این دوران را چه کار کرده است.

وی افزود: همه قوا به ویژه قوه قضاییه وظیفه دارند اگر پولی از بیت‌المال به یغما رفته است، آن را پیگیری کنند. اما قوه قضاییه تاکنون در مورد این 500 میلیارد توضیحی نداده در این مورد هم احمدی‌نژاد و هم قوه قضاییه باید پاسخگو باشد. متاسفانه هر گاه در این مورد سوال می‌شود با کلیات پاسخ می‌دهند.

دبیر کل جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازار خاطرنشان کرد: قوه قضاییه باید مو را از ماست بیرون بکشد. به نظر من اگر این قوه در مقابل مفاسد و تخلفات دولت قبل به موقع و درست وارد عمل می‌شد، اینقدر خائن در کشور به وجود نمی‌آمد.