مدیرمسئول روزنامه خورشید با تأکید بر اینکه اتفاقات رخ داده در دیدار روز گذشته فرزندان شهدا با هاشمی از قبل سازماندهی شده بود، گفت: عده‌ای در این دیدار حرمت حسینیه جماران را نگه نداشتند.

محمدرضا تقوی‌فرد مدیرمسئول روزنامه خورشید با اشاره به دیدار روز گذشته جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر با هاشمی‌رفسنجانی، اظهار داشت: در این جلسه که دیدار فرزندان شاهد و ایثارگر بود، مهمانان از قبل با کارت‌های مخصوص دعوت شده بودند، حاضران که فرزندان شهدا بودند، پیشانی‌بندهایی با نوشته های «لبیک یا خامنه‌ای» و چفیه توزیع کردند و فضا در حسینیه جماران، در ابتدا یک فضای معنوی شد.

وی که خود نیز در این جلسه حضور داشته است، یادآورشد: وقتی مراسم شروع شد آقای (قدرت‌الله) علیخانی با مسئول برگزاری مراسم بحثی کرد و گفت که من خودم مسئولیت برنامه‌ریزی این دیدار را بر عهده می‌گیرم و می‌گویم که چه کار کنند.

مدیرمسئول روزنامه خورشید ادامه داد: ابتدا قرار بود دکلمه‌ای درباره امام (ره) و شهدا خوانده شود که آقای علیخانی گفت این مورد حذف شود و در نهایت به تفاهم رسیدند تا سه نفر از فرزندان شهدا صحبت‌هایی داشته باشند.

تقوی‌فرد تصریح کرد: هنگام مراسم، عده‌ای با اتوبوس برای حضور در این جلسه آمدند که البته چون کارت دعوت نداشتند، از ورودشان جلوگیری شد اما آقای علیخانی شخصاً تلاش زیادی کرد و نهایتاً با رایزنی توانست آنها را وارد حسینیه کند.

مدیرمسئول روزنامه خورشید یادآور شد: این افراد ظاهراً عده‌ای از استان‌های خوزستان و لرستان بودند که وارد جلسه شدند و برای ما که رسانه‌ای هستیم، روشن بود که این کار، یک اقدام کاملاً سازماندهی شده است.

وی تصریح کرد:‌ سه تن از فرزندان شاهد و ایثار‌گر به عنوان سخنران، صحبت‌های کوتاهی کردند و سپس، آقای علیخانی ادامه برنامه را به دست افرادی سپرد که صحبت‌هایشان مایه تأسف است، در روزی که به نام شهداست، شروع به کف و سوت و هلهله کردند و در محل حسینیه جماران، صحبت از آزادی سران فتنه شد.

تقوی‌فرد گفت: فضا به گونه‌ای بود که موجب ناراحتی فرزندان شهدا شد و شنیدن این حرف‌ها با کف و سوت آن هم در حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، قلب خیلی‌ها را شکست.

وی در پایان گفت: البته فرزندان شهدا هم اعتراض کردند و یکی از آنها که جزو سخنرانان هم بود، به آقای هاشمی گفت که این کار به معنی خیانت به ماست اما اطرافیان آقای هاشمی با وی درگیر شدند که حتی لباس او هم پاره شد.