رئیس سازمان انرژی اتمی که به ژاپن سفر کرده در مصاحبه با خبرگزاری کیودو این کشور گفت، ایران اجرای برجام را با جمع‌آوری شماری از سانتریفیوژهای خود در تأسیسات هسته‌ای نطنز آغاز کرده است.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما»؛ علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی که به ژاپن سفر کرده در مصاحبه با خبرگزاری کیودو گفت که ایران اجرای توافق هسته‌ای را با جمع آوری شماری از سانتریفیوژهای خود در تاسیسات هسته‌ای نطنز آغاز کرده است.
علی اکبر صالحی که برای رایزنی با مقامات ژاپنی به توکیو سفر کرده است، در این سفر با خبرگزاری کیودو درباره روند اجرای برجام مصاحبه کرد.
صالحی در این مصاحبه گفت: «ما کار مقدماتی که شامل کاهش تعداد سانتریفیوژها است را آغاز کرده‌ایم. به طور خاص ما در حال کم کردن تعداد سانتریفیوژها از جمله در تاسیسات هسته‌ای نطنز هستیم البته اجرای کامل توافق زمان خواهد برد».

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی در ژاپن با این خبرگزاری ژاپنی مصاحبه کرد.
بر اساس مفاد برجام و به منظور رسیدن به مرحله سوم و پایانی برجام که به روز اجرای توافق هسته‌ای مشهور شده، ایران پذیرفته که تعداد سانتریفیوژهای خود را کاهش دهد و در ازای آن کشورهای غربی تحریمهای مرتبط با هسته‌ای را رفع کنند.(+)

لينک کوتاه مطلب: https://miniurl.ir/YFpaG