رئیس جمهور آمریکا برای دومین بار طی دو روز گذشته، به کنگره درباره وضع تحریم های جدید علیه ایران هشدار داد و تاکید کرد فرصت دیپلماسی را نباید از دست بدهیم.

به گزارش «پايگاه خبري تحليلي رئيس جمهور ما» به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: در حالی که نمایندگان آمریکا تهدید کردند تحریم‌های جدیدی را علیه تهران تصویب می‌کنند، «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور، روز دوشنبه، بار دیگر از اعضای کنگره خواست بررسی پرونده هسته ای ایران فرصتی دیپلماسی بدهد.

اوباما در نشستی در دفتر بیضی شکل کاخ سفید با «ماریانو راخوی» نخست وزیر اسپانیا گفت: «ما خواهان ارائه فرصت دیپلماسی و صلح هستیم. این تنها حرف من نیست بلکه من به نمایندگی از شرکا در گروه ۱+۵ سخن می گویم.»

اوباما خاطرنشان کرد «این یکی فرصتی است که نمی توانیم آن را از دست بدهیم.»

این در حالی است که نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا موافقت خود را با تحریم های بیشتر علیه ایران در صورت عدم پایبندی تهران به توافق ژنو اعلام کرده‌ اند.

گروه ۱+۵ ماه نوامبر گذشته درباره برنامه هسته ای ایران به توافق چند مرحله ای دست یافته اند. طهران و واشنگتن نیز، روز یکشنبه، اعلام کردند که این توافق از بیستم ماه جاری میلادی به اجرا گذاشته خواهد شد.